Drodzy Darczyńcy z Chrobrego!
Przesyłam wszystkim serdeczne życzenia wesołych Świąt i jako prezent - relacje z wręczenia naszych Paczek :)
Zbierajmy siły na przyszły rok, bo warto.

AM

Relacja z wręczenia paczki Pani Dorocie.


Jest 9 grudnia - zimowy poranek, godz. 9:00. Pani Ania wraz z maturzystą z 3a, maturzystką z 3c i z Tatą uczennicy przywożą Paczki do magazynu. Niesamowita radość i zaszczyt poznania kilku wyjątkowych osób. Osób, które wraz z Drużyną I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim przygotowały paczkę dla pani Doroty. Paczkę, która od momentu dostarczenia zmienia jej życie. Kilka chwil w magazynie. Pani Ania proponuje mi, abyśmy mówili sobie po imieniu. To dla mnie ogromne wyróżnienie. W magazynie rozmawiamy o wszystkim - o pani Dorocie, o moich planach na przyszłość, o planach maturzystów. Piękne chwile. Certyfikat i bombka wręczone! Mija kilka godzin. Wolny samochód! Jest 17:30. Czas ruszać do pani Doroty! Kolejny raz jestem cały w emocjach. Dojeżdżamy na miejsce. Z drogi widzimy błysk świateł z okien małego, drewnianego domu. Wchodzimy do środka. Pani Dorota zaskoczona. "To wszystko dla mnie? Nawet nie wiem co mam powiedzieć. Nigdy nie sądziłam, że otrzymam tak wyjątkową pomoc". Pani Dorota zaczyna otwierać pierwszą paczkę. Pojawiają się łzy. Łzy szczęścia, zaskoczenia, wdzięczności. Pani Dorota wyjmuje perfumy - od razu sprawdza zapach. Jest prze-szczęśliwa. Ręce zaczynają jej drżeć tak silnie, że nie jest w stanie odwinąć papieru, w który zawinięty był kolejny prezent - aniołek. Chwila oddechu. Ogromne emocje. łzy nie przestają płynąć pani Dorocie. Kolejną rzeczą był piękny koc. Pani Dorota pyta, czy może otworzyć kolejne paczki. Oczywiście! To wszystko dla pani. Wszystko co zawarte w paczkach jest zaskoczeniem dla pani Doroty. Prezenty są przygotowane na najwyższym poziomie. Żywność, chemia, odzież, obuwie, to artykuły i rzeczy, które zachwycają Panią Dorotę. Mówi: "mogę być teraz spokojna o nadchodzącą zimę. Na pewno nie będę głodna i nie zmarznę". Stół, łóżko wraz z kompletem pościeli to nieoceniona pomoc dla pani Doroty. Mówi: "od teraz będę spała na wygodnym łóżku. Bardzo cieszę się z nowego stołu, na którym będę przygotowywać i spożywać posiłki". To wyjątkowy dzień, którego nigdy nie zapomnę. Na pożegnanie objąłem panią Dorotę. Cała drżała. Kilka dni później - 15 grudnia miałem zaszczyt przekazać okulary dla pani Doroty, które zechcieli Państwo jej sprezentować. Powiedziała, że jest wdzięczna za okazane serce i wsparcie. Teraz jest już spokojniejsza o swój wzrok. Wkrótce zostaną wymienione również 3 okna oraz drzwi wejściowe. Myślę, że będzie to kolejny dzień pełen emocji, wzruszenia i radości.

 

Co chce przekazać wolontariusz?


Ze względu na fakt, że paczkę przygotowało I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim na czele z Anią Magierą - koordynatorką przygotowywanej paczki, chciałbym podzielić podziękowania na dwie części. Pierwsza część skierowana jest do Ani, zaś druga do I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Szanowna Aniu. Dziękuję, że możemy mówić sobie po imieniu. Wszystko zaczęło się 19 listopada o godz. 16:27, kiedy to Ty jako przedstawiciel szkoły wybrałaś rodzinę pani Doroty. To dla mnie zaszczyt i ogromne wyróżnienie, że historia pani Doroty zadecydowała o przygotowaniu przez szkołę paczki dla niej. Od czasu wyboru przez Ciebie rodziny do 17 grudnia wykonaliśmy do siebie 20 telefonów o łącznej długości rozmów 153min 1s! (2h 33min 1s) oraz wysłaliśmy 49 wiadomości tekstowych i 5 MMS-ów. Dziękuję za doskonały kontakt oraz jasną i rzeczową komunikację z Twojej strony. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Paczka przygotowana staranie i odpowiedzialnie. Aniu w jednej z rozmów zapytałaś mnie: "Adam wyrosły Ci już skrzydła?" Myślę, że te skrzydła wyrosły nie mi - Wolontariuszowi, a pani Dorocie, która dzięki Twojemu i szkoły wsparciu otrzymała Mądrą Pomoc. Teraz te skrzydła pomogą jej pokonywać trudności i bariery życia codziennego. Dzięki nim spełni swoje marzenia. Regina Brett w swojej książce pt. "Jesteś cudem" napisała: "Potrzeba wielkiej odwagi, żeby wyciągnąć rękę do ludzi, których świat wolałby spisać na straty". Aniu gratuluję Tobie i całemu I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim odwagi. Jesteście bohaterami, którzy zmienili świat pani Doroty. Szanowne I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim dziękuję za okazane serce. Dziękuję Dyrekcji, Kadrze Pedagogicznej, Uczniom, Rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak wyjątkowej paczki. Zaszczytem było dla mnie możliwość współpracy z Państwem. Gratuluję wielkiej odwagi, która niesie za sobą wymierny efekt. Dziękuję, że zmienili Państwo życie pani Doroty. Na zakończenie chciałbym złożyć Państwu życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenie. Niech te święta będą dla Państwa wyjątkowe. Proszę, aby podczas kolacji wigilijnej pomyśleli Państwo o tegorocznej edycji Programu Szlachetna Paczka oraz o tym tym jak zmienili Państwo życie pani Doroty. Życzę również zdrowia, szczęścia oraz pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. W nadchodzącym Nowym Roku życzę samych sukcesów, spełnienia marzeń oraz realizacji zamierzonych celów.

 

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?


Chciałabym z całego serca podziękować Państwu za okazaną pomoc i serce. Dziękuję, że zechcieli Państwo zmienić moje życie. Od dziś już tak często nie będę myślała o trudnościach, z którymi borykałam się po śmierci mamy. Jeszcze raz dziękuję. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu dużo zdrowia, ponieważ jest ono najważniejsze. Dużo miłości, szczęścia i uśmiechu oraz świąt spędzonych w gronie rodziny. Życzę Państwu szczęśliwego Nowego Roku. Roku pełnego sukcesów i satysfakcji, z tego, że zmienili Państwo moje życie.

 

Relacja z wręczenia paczki Pani Monice i Julii.

Samo wnoszenie paczek było momentem rozpoczęcia nadchodzącej radości z otrzymanej pomocy. Otwarcie drzwi przez Panią Monikę i jej wzrok zwiastujący nadchodzące łzy szczęścia był znakiem pomyślności naszego działania. Następnie zaskoczenie rozmiarem otrzymanej pomocy, liczyła na dwa kartony a dostała ich całe 10. Widać było wyraźnie, że nie mogły uwierzyć w to co ich spotkało. Jednakże dopiero przy otwieraniu poszczególnych paczek okazało się jakie wielkie to przedsięwzięcie. Rowerek, słodycze, ubrania, bombki, bon na turnus nadmorski, w pierwszej chwili nie dawały temu wszystkiemu wiary. Jednak na ich twarzach były tak wielkie uśmiechy, że nie sposób było tego nie zauważyć.

 

Co chce przekazać wolontariusz?


Ze swojej strony chciałem wyrazić wdzięczność za współprace. Godziny rozmów i parędziesiąt sms-ów doprowadziły nas do takich cudownych chwil, które miałem okazję oglądać. Wszystko przebiegło w sposób wzorowy. Paczki były takie jak powinny a nawet lepsze. Ostatnio sprawą było ekspresowe ich dowiezienie umówienie na jedną godzinę i dotrzymanie terminu świadczy o fachowości i klasie osób, które to zorganizowały.

 

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?


W pierwszych minutach Pani Monika, nie mogła wydobyć z siebie nawet głosu, była tak mega zaskoczona oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Ze słów przekazanych chciała wyrazić swoją ogromną wdzięczność za otrzymaną pomoc. Przyznała otwarcie, że otrzymane dary przerosły jej jakiekolwiek oczekiwania. Każda otwierana paczka była zaskoczeniem. Ilości środków do prania zaskakiwały, ilość żywności zaskoczyła, ubrania które kupiono były trafione i przyniosły radość, poleciały łzy szczęścia. Paczki typowane dla Julii i Pani Moniki były dla nich niczym zbawienie, widać było po ich reakcjach, że dawno już tak niesamowitego prezentu nie otrzymały od nikogo i za to kolejne gorące podziękowania dla wszystkich biorących udział. Pani Monika ze swojej strony kazała przekazać najszczersze życzenia świąteczne zdrowia, szczęścia i pomyślności.

podsumowanie2017b.xls

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ