24 lutego 2020 r. w Kancelarii Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni, z siedzibą w Częstochowie, odbył się ostatni etap IV edycji konkursu "Od mundurka do togi". Wzięła w nim udział uczennica klasy 3F - Julia Dramińska - będąca jedną z 8 osób, które dotarły do finału spośród prawie 60, które w tym roku przystąpiły do konkursu.

Zadaniem finałowym było wcielenie się w rolę obrońcy osoby oskarżonej o morderstwo popełnione w zamiarze bezpośrednim. Julia musiała przygotować mowę końcową do udostępnionego jej wcześniej kazusu. Po zakończeniu mowy jej dodatkowym zadaniem było wykonanie repliki tj. odniesienie się do stanowiska oskarżyciela.

Julii nie udało się niestety zająć miejsca na podium. Została finalistką konkursu. Komisja w osobistym feedbacku wskazała, że spodobała się im jej postawa, charyzma, pewność siebie i siła argumentacji oraz przedstawianie własnego stanowiska, które bazowało na zdobytej przez nią wcześniej wiedzy prawniczej. Jedynie replika w wykonaniu naszej uczennicy wypadła gorzej na tle innych uczestników, a o przyznaniu nagród decydowały szczegóły.

Jednak zgodnie z łacińską sentencją - per aspera ad astra - do gwiazd przez trudności - Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Piotr Grelowski

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ