Patronem dobiegającego końca roku 2020 był m.in. wybitny polski kryptolog Jan Kowalewski. W związku z tym Instytut Pamięci Narodowej zorganizował ogólnopolski konkurs „Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry”. Jan Kowalewski na tle historii walki Polaków o niepodległość i budowy struktur państwa (1917-1921). Naszą szkołę reprezentowały w nim Anna Lasek, Maria Madej i Anna Pabich z klasy 2CG. Zadaniem zespołu było zaprojektowanie gazety na temat Jana Kowalewskiego oraz budowania Niepodległej. Następnie Panie udzieliły odpowiedzi na pytania przesłane przez organizatorów, które dotyczyły historii Polski w latach 1917-1921. Na ich podstawie zespół reprezentujący Chrobry zakwalifikował się do finału z najwyższą liczbą punktów. Z uwagi na pandemię, finał konkursu odbył się w formie zdalnej. Wysoki poziom wiedzy uczestników doprowadził do dogrywki między drużynami, które uzyskały maksymalną liczbę punktów w finałowym quizie. Była wśród nich reprezentacja naszej szkoły. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich etapów oraz z dogrywki Ania, Marysia i Ania zajęły III miejsce w Polsce.

Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!

Janusz Błaszczyk

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ