Uczniowie klasy 2CG Anna Pabich i Michał Kacprzyk awansowali do finałów:

· Olimpiady Wiedzy o Prawie,

· Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,

· Olimpiady Wiedzy o III RP.

Warto podkreślić, że w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Prawie Michał Kacprzyk osiągnął najlepszy wynik w Polsce i otwiera listę 62 osób zakwalifikowanych do etapu centralnego. Anna Pabich zdobyła niewiele mniej punktów, bo 47 na 50 możliwych!

Wszystkie z wymienionych olimpiad wymagały od Ani i Michała szerokiej wiedzy w zakresie prawa, praw człowieka, politologii, stosunków międzynarodowych oraz historii najnowszej. W ramach nagrody, finaliści i laureaci wymienionych olimpiad, mogą więc liczyć na ulgi w postępowaniach rekrutacyjnych na najlepszych polskich uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim. Proszę trzymać kciuki za zmagania finałowe.

Ponadto Michał Kacprzyk brał udział w drugiej części etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczestnikami tej olimpiady w pierwszej części eliminacji okręgowych byli także Dawid Radziszewski (3A) oraz Adam Krześlak (2CG). Michał Kacprzyk uczestniczył również w finale Konkursu „Od mundurka do togi”.

Serdecznie gratuluję sukcesów oraz zapału do pracy wszystkim uczestnikom tegorocznych olimpiad i konkursów z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

Janusz Błaszczyk

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ