Olimpiada Historyczna to z pewnością duże wyzwanie, ale i ogromna szansa na indeks wymarzonej uczelni, z której odważyłam się skorzystać. Będąc jedną z 3300 startujących wcale nie byłam pewna sukcesu, choć nieśmiało na niego liczyłam…

Po eliminacjach etapu okręgowego znalazłam się w gronie 6. zwycięzców z województwa łódzkiego, kwalifikując się tym samym do eliminacji centralnych. Moje marzenia nabrały wyraźniejszych kształtów, gdyż to właśnie na etapie okręgowym OH rywalizacja jest największa i słusznie uchodzi on za najtrudniejszy.

Zgodnie z obowiązującą formułą, na ogólnopolskim etapie OH sprawdzano wiedzę uczestników z zakresu wybranej przez nich specjalności. W moim przypadku była to Historia parlamentaryzmu w Polsce. Wybór ten okazał się dla mnie szczęśliwy, gdyż przyniósł mi tytuł finalistki XLVII Olimpiady Historycznej, a wraz z nim pierwszeństwo w procesie rekrutacji m.in. na kierunek prawo wielu prestiżowych uczelni ( w tym Uniwersytetów Warszawskiego, Wrocławskiego, czy Łódzkiego). Uczelnia, z którą wiążę swoją przyszłość tj. Uniwersytet Jagielloński honoruje finalistów przyznając im podczas naboru na Wydział Prawa i Administracji 100% punktów z historii, a także z drugiego z wybranych przedmiotów tej samej grupy (język polski, wos, matematyka), co daje duże szanse na jedno z czołowych miejsc listy rankingowej.

Nie mam wątpliwości, że za moim sukcesem stoją optymizm, życzliwość i wsparcie psychiczne, jakie uzyskałam od Pana Profesora Piotra Grelowskiego. Wierząc w moje możliwości, doceniając je oraz szanując wysiłek, jaki zawsze wkładałam w naukę, zmotywował mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dlatego to właśnie Jemu chciałabym zadedykować ten sukces.

Agata Świstak uczennica kl.3c

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ