18 marca 2011 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: IId i IIa. Opiekunami byli: prof. Anna Koźlik, prof. Adam Grelowski oraz prof. Piotr Grelowski.

Wycieczka rozpoczęła się podróżą w ,,wesołym autobusie". Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie zobaczyli całą ekspozycję muzeum, dotyczącą wydarzeń rozgrywających się w sierpniu 1944 roku. Pokazano w niej życie codzienne okupowanej stolicy, niemiecki terror, którego symbolem są, m.in. Palmiry i więzienie na Pawiaku, a także funkcjonowanie Polskiego Państwa Podziemnego oraz akcja ,,Burza". Najbardziej przemawiającym symbolem godziny ,,W" jest zegar ustawiony na godzinę 17.00 oraz atmosfera warszawskiej ulicy z tamtych czasów, odczuwalna dzięki zawieszonym polskim flagom na replice jednego z niemieckich bunkrów oraz duża ilość plakatów i gazet, dotyczących tego wydarzenia, wywieszona na ścianach. Można było zobaczyć krótkie filmy, które wyświetlano podczas całego pobytu w muzeum.

Najbardziej wyróżnioną częścią podczas dalszego zwiedzania było Miejsce Pamięci, w którym znajdują się powstańcze mogiły. Uczniowie zobaczyli również halę z Liberatorem. Jest to ogromna sala, w której istotną rolę pełni gra świateł i przestrzeni. Jej centralny punkt stanowi replika samolotu Consolidated B-24 Liberator. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również krótki film 3D Miasto ruin, który przedstawiał Warszawę podczas powstania.

Drugim punktem wyjazdu był Sejm. Uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób odbywają się obrady w sejmie oraz nawet uczestniczyć w nich (oglądaliśmy je z góry z galerii :) ). Uczestnicy zwiedzili również to ważne dla naszego państwa miejsce. Jedną z głównych atrakcji podczas pobytu w sejmie (przynajmniej według uczniów), było spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem, a raczej po prostu jego zobaczenie. Duża liczba dziennikarzy i zbliżająca się konferencja prasowa nie przeszkodziły, by obdarował nas miłym gestem - pomachał nam..:)

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem po zwiedzeniu muzeum, zdobyli trochę wiedzy i mają miłe wspomnienia z sejmu.;)

Natalka Rębelińska

 

Siedzieliśmy na galerii sejmowej

Obok protestowały pielęgniarki

Z mównicy przemawiał minister rolnictwa Marek Sawicki

Obrady prowadził marszałek Marek Kuchciński

Ogólny widok sali obrad. W ławach rządowych widoczny wicepremier Waldemar Pawlak

Premier Tusk, rozmawiający z dziennikarzami.
Kilka chwil wcześniej machał do nas
Smile

Zadowoleni wycieczkowicze przed gmachem Sejmu

Muzeum Powstania Warszawskiego - budynek

Potężny Liberator

Wrażenie zrobił na nas krótki spacer po kanałach

Uczestnicy wycieczki na tle panoramy Warszawy sprzed wojny

Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy wojny, przykładając uszy do „mówiącej ściany”

Zasłuchani w słowa pani przewodnik...

Nasi wspaniali opiekunowie


 

galeria

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ