Od 10 lat uczniowie i pracownicy naszej szkoły angażują się w piękną i wartościową akcję Szlachetna Paczka. Również w tym roku możemy udzielić pomocy potrzebującej wsparcia osobie - Pani Marii zmagającej się z chorobą, osamotnieniem i trudnymi doświadczeniami, jednak (co powiedziała Wolontariuszka zajmująca się współpracą z nami) zachowującej pogodę ducha i bez wątpienia budzącej sympatię. Mamy trzy tygodnie, by przygotować dla starszej pani przedświąteczny prezent i zapewnić poczucie, że ktoś o Niej myśli. Jestem pewna, że i w tym roku sprostamy wyzwaniu i Szlachetna Paczka wyzwoli w nas pokłady wrażliwości na problemy drugiego człowieka, wiele odruchów serca i zaangażowanie.

Zapraszam wszystkich na zebranie w Auli 17.11.2022 (czwartek) o godzinie 8.00, a potem na co dzień do sali 18, byśmy przed 10 grudnia wspólnie mogli naprawić kawałeczek świata.

Anna Magiera

Historia Rodziny

Pani Maria (lat 84) jest osobą samotną i schorowaną. Życie nigdy nie rozpieszczało kobiety. Rozwiodła się z mężem z powodu jego problemów alkoholowych. Wychowywała sama dwóch synów. 20 lat temu jeden z synów zmarł na skutek wypadku samochodowego, trzy lata temu zmarł drugi syn kobiety i pozostała sama. Pani Maria Przez ponad 40 lat pracowała w fabryce bombek i nawet gdy przeszła na emeryturę dorabiała, by wystarczało jej na życie. Kilka lat temu kobieta straciła przytomność I spadła ze schodów. Na skutek tego wypadku kilka tygodni leżała nieprzytomna w śpiączce. Od tej pory ma coraz większe problemy ze zdrowiem i nie jest już w stanie podjąć żadnej pracy dorywczej. Starsza kobieta utrzymuje się wyłącznie z niskiej emerytury w kwocie 1450 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania i raty kredytu zaciągniętego dawno temu na remont mieszkania (1278 zł), na życie Pozostaje jej 172 zł miesięcznie.

Piękno Rodziny

Jest to niezwykle pogodna osoba, mimo stanu zdrowia i przeciwności losu na jej twarzy ciągle gości uśmiech. Pani Maria uwielbia gotować, czyta też książki i czasopisma. Ubolewa że nie może rozwiązywać krzyżówek, nie widzi już zbyt dobrze. Kobieta miała wielki talent, byli współpracownicy twierdzą że wykonywane przez nią bombki były prawdziwymi dziełami sztuki. Pomimo wielu lat ciężkiej pracy, Pani Maria nie może pozwolić sobie na godne życie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Pralka

Starsza, schorowana kobieta nie ma w domu działającej pralki, przez to musi prać ręcznie w misce, co pogarsza jej stan zdrowia. Pralka mała, ładowana od góry, szerokość max. 45 cm.

2. Żywność trwała

To najpilniejsza potrzeba, większy zapas żywności pozwoli kobiecie przeznaczyć pieniądze na inne cele.

3. Środki czystości

Starsza kobieta nie może sobie pozwolić nawet na podstawowe produkty, zapas artykułów higienicznych, w szczególności zapas pieluchomajtek i podkładów higienicznych mógłby znacznie odciążyć domowy budżet.

Dodatkowo potrzebna jest kuchenka, ponieważ w starej działają tylko dwa palniki. Pani Maria potrzebuje nowej kuchni gazowej z piekarnikiem o szerokości 50 cm, a także trzech garnków do gotowania (1-, 2- oraz 3-litrowy).

Szczególne upominki: Delikatne perfumy

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ