Po andrzejkowym charytatywnym kiermaszu, a także po wpłatach od klas, pracowników szkoły i innych osób o wielkich sercach (zwanych później w rozliczeniu Przyjaciółmi Szlachetnej Paczki) okazało się, że w tym roku możemy pomóc nie tylko Pani Marii, ale również Pani Annie i jej synowi. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy piekli, wycinali, rysowali, wróżyli, jedli, kupowali i w każdy inny sposób dołożyli swoją cegiełkę do Szlachetnej Paczki Chrobrego. Przed nami najintensywniejszy tydzień, mamy czas do czwartku, bo w piątek 9.12. będzie mieć miejsce szkolny finał, zaś w sobotę rano przewieziemy paczki do magazynów.

 

Oto sytuacja Pani Anny:

Historia Rodziny

Od wielu pokoleń rodzina boryka się z biedą. Nasi podopieczni właściwie nie znają innego życia. Do obecnego stanu rodzinę doprowadziła niezaradność życiowa i wykluczenie edukacyjne. Pani Anna i pan Kamil żyją na granicy ubóstwa. Pani Ania od lat boryka się z cukrzycą oraz niepełnosprawnością fizyczną. W domu nie ma bieżącej wody, ogrzewanie jest z kuchni paleniskowej, brakuje podstawowych sprzętów, kołder, pościeli. Wszystko jest stare i bardzo zniszczone. Suma przychodów to 1600 zł, suma wydatków to 373 zł, natomiast dochód na jednego członka rodziny to 614 zł miesięcznie

Piękno Rodziny

Z uwagi na biedę dziedziczoną, rodzina nie ma wygórowanych życiowych wymagań, co sprawia, że na swój sposób domownicy są szczęśliwi. Akceptują taki stan rzeczy. Mają sąsiadów, którzy bardzo cenią panią Annę i którzy stale starają się im pomagać. Pani Ania nie narzeka, to skromna osoba. Rodzina dzielnie zmaga się z ciężką sytuacją. Pani Ania marzy o stałej pracy dla swojego syna i o tym, żeby się ożenił.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. 2 kołdry i 2 poduszki - Rodzina posiada bardzo stare kołdry i poduszki, naszym zdaniem zupełnie nie dające ciepła i bardzo zniszczone. Kołdry w rozmiarze 160x200 2 szt. i poduszki w rozmiarze 70x80 2 szt.

2. Pampersy dla dorosłych - rozmiar  XL

3. patelnia - Rodzina nie ma patelni, w związku z czym nie ma na czym smażyć.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości: mydło/żel myjący, szampon, pampersy dla dorosłych, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Obuwie - Anna: Kozaki/buty zimowe rozmiar: 42, Uwagi: kozaki płaskie czarne

Wyposażenie mieszkania: 2 kołdry, 2 poduszki, 2 koce, ręczniki, ścierki kuchenne, firanki, patelnia.

Uwagi: Rodzinie są potrzebne nowe koce 2 sztuki w rozmiarze ok. 160x200, kolorystyka dowolna. W oknach wiszą podarte i bardzo stare firanki. Firanki w rozmiarach wysokość ok, 160 cm szerokości (4m, 6m, 2m.). Ręczniki 2 kąpielowe i dwa średniej wielkości.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: mop

Uwagi: Pani Anna nie ma mopa, myje podłogę ścierką, a przy jej stanie zdrowia jest to bardzo trudne.

Szczególne upominki

Anna: torebka czarna           Kamil: golarka ręczna

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ