Dnia 25.11.2013 r. w Naszej szkole odbył się niezwykły koncert. Aula I Liceum stała się tego wieczoru klimatyczną, kameralną kawiarenką skąpaną w blasku świec. W połączeniu z doskonałymi imitacjami drzew przystrojonych naturalnymi liścmi stworzyły atmosferę wprost idealną dla przemyśleń na temat ludziego żywota, co było głównym tematem wierszy oraz piosenek, które wykonywali Nasi przyjaciele ze szkoły.

O godzinie 17.30 rozpoczęły się zaduszki poetyckie pod tytułem "Żyje się tylko chwilę". Rozważania dotyczące przemijania życia każdego człowieka przyciągnęły piotrkowian. Sala reprezentacyjna Naszej szkoły wypełniona była po brzegi. Uczniowie pod nadzorem pani Bogumiły Matyszewskiej i pani Iwony Drobczuk-Zwolińskiej, oraz ks. Tomasza Estkowskiego przygotowali wspaniałe przedstawienie, w trakcie którego wykonywali utwory m.in Michała Bajora, Maryli Rodowicz czy też Tadusza Woźniaka. Grupa recytatorów przedstawiała wiersze Leopolda Staffa, Ernesta Brylla oraz noblistki Wisławy Szymborskiej. Oklaskom oraz wyrazom podziękowania dla grona nauczycielskiego oraz uczniów nie było końca. Publiczność doczekała się również bisu jednej ze śpiewaczek. Na koniec występu głos zabrał dyrektor Henryk Michalski, który złożył wyrazy wdzięczności za ciężką pracę osób zaangażowanych w dopracowywanie każdego szczegółu tego wyjątkowego spektaklu, a także podziękował publiczności za chęć uczestnictwa w rozważaniach, którym tak rzadko się oddajemy. Ten niezwykły koncert sprawił, że choć przez chwilę mogliśmy zatrzymać codzienną gonitwę, by pomyśleć o wartości życia.

Filip Cieciura
Łukasz Filipczak
KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ