Studniówka, studniówka i po studniówce. Tak, to już miesiąc po. Przygotowania są zawsze ogromne. Już od pierwszej klasy się o niej mówi, dziewczyny wymyślają najlepsze kreacje i szukają wymarzonych kandydatów, z którymi spędzą wieczór, a panowie myślą jak sprostać kobiecym wymaganiom. Potem, w ciągu jednego krótkiego wieczoru kończy się etap przygotowywań i nie ma już na co czekać :( .

Zatem, warto robić wszystko, żeby ten magiczny dzień pozostał w pamięci na zawsze i żeby był chociaż w połowie tak dobry, jak Studniówka 2011 I-go Liceum Ogólnokształcącego!!!

Wśród ,,chrobrzaków” co roku toczy się wielka walka o zajęcie miejsca wśród wybranej grupki, która zatańczy tradycyjnego poloneza. To ogromne wydarzenie. Tym razem nie było inaczej. Pani Agnieszka Karwulewicz, wyjątkowo surowo oceniała zainteresowanych i ostatecznie oficjalnie imprezę rozpoczęło tylko 16 tańczących par.

Krótkie przemówienie Joanny Sidowskiej i Pawła Walkowiaka, którzy reprezentowali młodzież szkolną, przewodniczącego Rady Rodziców Jerzego Miszteli, zakończyło przypomnienie przez Pana Dyrektora Henryka Michalskiego, podekscytowanym maturzystom, że po tej nocy zaczyna się czas intensywnej nauki, bo do egzaminów zostało nawet mniej niż symboliczne 100 dni. To naprawdę nie było istotne, bo... Jak oni tańczyli! Sakramentalne „...poloneza czas zacząć”, które padło z ust Pana Dyrektora, oficjalnie rozpoczęło bal maturzystów! Niejeden nauczyciel potwierdzi, że takiego poloneza w historii szkoły jeszcze nie widział. Grupę zdecydowanie poprowadzili: Rafał Zapała i Paulina Jędrzejczyk. Po udanym, bardzo długim występie, przy akompaniamencie orkiestry, w której zasiadali uczniowie z naszej szkoły przyszedł czas na wyczekiwanego walca. Każdy z przybyłych nauczycieli zatańczył, magiczny i wprawiający w niesamowity nastój, układ zjednym z uczniów naszej szkoły. Oglądających bez wątpienia zachwycił p. Tadeusz Supady, który swoim szczerym uśmiechem czarował wszystkie dziewczyny.

Po przywitaniu i symbolicznej lampce szampana rozpoczęła się część mniej oficjalna. Dobry obiad zachęcił każdego do udania się na parkiet w celu zrzucenia paru kalorii i po 15 minutach nie było już wolnego miejsca. Pary wirowały przy szybkich, starych tanecznych hitach, przyjaciele cieszyli się każdą wspólną chwilą, podsumowując to co zbudowali w liceum, a zakochani nie szczędzili sobie czułości.

Gdy wszyscy genialnie się bawili nadszedł moment na wyczekiwany koncert, kolejną tradycję ,,Chrobrego”. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory, ale największe brawa przypadły Natalii Gąciarek, czyli `Gąsce'. Nie da się zapomnieć o wspaniałym wokalu Pauliny Rudzińskiej, Sylwii Bajdzienko oraz Dominiki Laseckiej. Świetną oprawę muzyczną zapewnili: Sylwia Koszacka (saksofon), Aleksandra Skowrońska (klawisze), Paweł Kwiatkowski (bass) oraz Piotr Toma (perkusja). Następnie na salę wjechały ogromne torty dla każdej klasy. Po ich zjedzeniu, nie trzeba było długo czekać, żeby parkiet ponownie się zapełnił . Uczniowie nie dawali odpocząć nauczycielom, a profesorowie stawali na wysokości zadania. Sądzę, że nikt jednak nie zapomni, jak p. Agnieszka Maszczyk wspaniale poprowadziła grupę szalonych nastolatków do hitu Village People pt.: „YMCA”. Kto widział, ten wie i niech to zostanie waszą i moją słodką tajemnicą ;). Około godziny 1:00, nie mogło oczywiście zabraknąć kankana tańczonego przez wszystkie maturzystki. Oczywiste jest to, że kilka podwiązek i butów spadło, a panowie na pewno mieli na co popatrzeć. Około godziny 1:30 większość nauczycieli się pożegnało z uczniami, a wtedy zaczęła się część jeszcze bardziej nieoficjalna.

Co działo się potem... zostawiam wspomnieniom trzecioklasistów, oraz wyobraźni, tych których studniówka ominęła ;). ,,Chrobrzacy” bawili się w „Zielonym gościńcu” bez wytchnienie do 5:00 nad ranem. Niestety, w poniedziałek trzeba było wrócić do szkolnej rzeczywistości, ale zdarzenia tej nocy pozostaną w pamięci rocznika`92, który niestety niedługo pożegnamy na zawsze ;).

 

kopć.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ