Szlachetni Chrobrzacy,
w sobotę 10 grudnia wręczona została przygotowana przez nas "paczka" dla Pana Sylwestra, Pani Beaty i ich dzieciaczków. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w tę wspaniałą akcję, dziewczynom z klas 1 i 2, które zrobiły część zakupów (wybrały cudne prezenty dla dzieci i przybory szkolne), Zuzi i jej tacie, który podarował nowiutką komodę, Kubie, który oddał swoje biurko zamiast sprzedać je na "tablicy", uczniom 3a, którzy pomagali przy zakupach w Biedronce, Marysi i jej tacie, który przewiózł pakunki z naszej szkoły do magazynu Szlachetnej Paczki, Kacprowi i jego rodzicom, którzy dostarczyli nam umywalkę, wszystkim tym, którzy wsparli Paczkę finansowo i wkładali różnorakie produkty do pudła koło sekretariatu. DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ!!!

Po raz pierwszy miałam możliwość uczestniczenia w przekazaniu podarunków bezpośrednio wybranej Rodzinie, towarzyszył mi Kuba z klasy 2a. Jego relację możecie przeczytać w załączniku, a co ja mam do powiedzenia po pełnym emocji sobotnim przedpołudniu? Dzieci z zachwytem w oczach oglądały swoje prezenty, dziewczynki od razu ustroiły się opaskami (wyglądały jak królewny), Kamil z okrzykiem radości wyjął słoiczek Nutelli, Karolinka przytuliła mocno misia, zachwyciła się kredkami w różowym opakowaniu z księżniczkami, a czteroletnia Kinga nie wiedziała, gdzie się rozglądać, tyle się działo. Pani Beata postanowiła rozpakować swój prezent w Wigilię ("jak się należy"), Pan Sylwester ponoć się wzruszył na widok maszynki do golenia, ale tego nie widziałam, bo dzieciaczki zdejmowały ze mnie wtedy kociątko, które przyszło uczestniczyć w rodzinnej radości...

Długo nie mogłam otrząsnąć się z szoku, że nieopodal nas ludzie mogą mieszkać w tak fatalnych warunkach... Jestem pełna podziwu dla Pana Sylwestra, że zakasał rękawy i dobudował dwa pomieszczenia do tych, w których mieszkają obecnie. Jest niedziela, rozmawiałam też ponownie z panem Arturem, naszym wolontariuszem. Odwiedził naszą Rodzinę jeszcze raz, Pan Sylwester postanowił, że za bony podarunkowe kupi nowe okna i drzwi do dobudowanych pomieszczeń. Mam szczerą nadzieję, że Szlachetna Paczka przygotowana przez nas odmieni los ludzi, którym pomogliśmy, że wkrótce zaczną normalne życie, w którym skorzystanie z własnej łazienki będzie czymś oczywistym. Wiosną mam dostać informację, jak idzie realizacja ambitnego planu dokończenia budowy i wyposażenia nowych wnętrz.

Trzymajmy kciuki za wszystkich, którym pomaga Szlachetna Paczka. Bądźmy też wdzięczni za to, że żyjemy w warunkach, które nie urągają ludzkiej godności, że możemy się kształcić i realizować marzenia, nie czekając na cud w postaci nieoczekiwanej pomocy od obcych ludzi.

Wesołych Świąt i zbierajmy siły na kolejny finał za rok.

Anna Magiera

Szlachetna Paczka - sprawozdanie Kuby

10 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki, piątej już, w której nasza szkoła bierze udział. Z samego rana, przy pomocy kilku uczniów naszej szkoły, spakowaliśmy 21 paczek do transportera ojca jednej z naszych uczennic - Marysi. Udało nam się przybyć do magazynu SP jako jedni z pierwszych. Po krótkiej chwili czekania razem z wolontariuszem udaliśmy się do rodziny w celu przekazania paczek. Jako pierwszy przywitał nas Kamilek niecierpliwie wyglądający naszego przyjazdu z podwórka. Wkrótce potem rozpoczęliśmy wnoszenie paczek które szybko zapełniły dwupokojowy dom, każda tura wnoszenia była zdziwieniem dla Pana Sylwestra i Pani Beaty którzy nie spodziewali się takiej ilości pakunków . Pierwsze do rozpakowywania prezentów wzięły się oczywiście dzieci, opaski na włosy zrobiły furorę wśród Karoliny i Kingi które natychmiast wypróbowały prezent, natomiast Kamil nie mógł zdecydować się który z prezentów cieszy go najbardziej i brał do rąk wszystkie po kolei. Pan Sylwester bardzo się wzruszył kiedy zobaczył w swojej paczce maszynkę do golenia, jednak z pewnością największym prezentem były karty podarunkowe do sklepu OBI, dzięki którym Pan Sylwester będzie mógł dokończyć przeprowadzaną przez niego samego przebudowę domu, z dumą pokazywał nam zadatki przyszłych pomieszczeń. Natomiast Pani Beata zadecydowała, że z otwarciem swojego prezentu poczeka do Świąt, mamy więc nadzieję, że ucieszy się z otrzymanego zestawu kosmetyków. Teraz rodzinę czeka mnóstwo rozpakowywania i z pewnością minie kilka dni zanim wszystkie paczki zostaną rozpakowane.

 

Podsumowanie


KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ