6 maja 2011r. przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta została uczennica naszej szkoły, Magdalena Kucharska. Jak widać, aktywna praca jej poprzedników: Jakuba Nenemana oraz Joanny Sidowskiej musiała spodobać się reprezentantom szkół i uczelni piotrkowskich na tyle, że postanowili kolejny raz powierzyć przewodzenie ,,Młodzieżówce”, w ręce naszej szkolnej koleżanki.

W niszy szkolnego korytarza, pełna energii i ideałów, nowa przewodnicząca ,,Młodzieżówki” udzieliła wywiadu Ani Wadlewskiej:

Ania: Jaki jest twój główny cel? Co chciałabyś osiągnąć przez te kolejne dwa lata kadencji?

Magdalena: Głównym celem jest uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Chcemy pomóc młodym ludziom zaistnieć w mieście, pokazać im że też mogą dużo zdziałać. Młodzi ludzie mają wiele pomysłów, które nie są wykorzystywane, a jak wiemy to właśnie nasze pokolenie tworzy przyszłość, więc nie powinniśmy bać się walczyć o swoje. Jesteśmy od tego aby Ci młodzi ludzie poprzez nas zostali wysłuchani i mogli uwierzyć, że to właśnie oni mogą coś zmienić. ­ ­

Ania: Brzmi wspaniale :) Masz już jakiś plan? Wiesz jak możecie to osiągnąć?

Magdalena: Poprzez współpracę z Radą Miasta i różnymi ludźmi zainteresowanymi rozwojem miasta. Oczywiście najważniejsza jest współpraca z samą młodzieżą i to właśnie oni będą dla nas najważniejsi, to ich pomysłów będziemy słuchać i to ich rady i wskazówki są najważniejsze, bo Młodzieżówka jest dla młodych i to ich reprezentujemy, więc to oni mają najważniejszy głos.­ ­

Ania: Wiem że w poprzednich latach były problemy z namówieniem części młodzieży do współpracy. Myślałaś już o tym?

Magdalena: Oczywiście. Moim pierwszym pytaniem było " Jak namówić ich do działania?" Po wstępnym rozpoznaniu pomyślałam o takiej ankiecie, w której znajdą się pytania dotyczące zainteresowań młodzieży i ich pomysłów. Taka ankieta posłuży nam przede wszystkim do tworzenia dalszego planu działania. Ale ankieta to nie wszystko. Tutaj jest potrzebny kontakt bezpośredni. Jako osoba młoda wiem, że najpierw patrzę na to co robią inni, czy mi się to podoba czy nie. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, to też chcę brać w tym udział. Więc najpierw trzeba pokazać młodym, co możemy dla nich zrobić, a dopiero oczekiwać od nich pomocy. Oczywiście są tacy ludzie, którzy sami do nas przychodzą z propozycją pomocy, co bardzo nas cieszy ( nie jest to oczywiście nagminne, chociaż mogę z radością stwierdzić że zdarza się coraz częściej :) )­ ­

Ania: Jednak nadal  istnieje grupa ludzi, którzy nie wiedzą nawet o istnieniu Młodzieżowej Rady Miasta. Jak chcesz to zmienić?

Magdalena: To jest główny problem, ale już zaczęliśmy działać. W tej chwili powstaje nasza strona na facebooku, będzie można tutaj przeczytać o naszych poczynaniach, obradach, zobaczyć zdjęcia oraz co najważniejsze wysyłać do nas nowe pomysły i zapytania na różne tematy. W planach mamy również akcje promującą Młodzieżową Radę Miasta, przede wszystkim spotkania z młodzieżą w szkołach.

Ania: No to chyba "Chrobry" może być z Ciebie dumny ! ­ ­

Magdalena: Okaże się za dwa lata, gdy skończy się moja kadencja i zostanie oceniona praca młodzieżówki :) Mam nadzieję, że jednak będzie dumny i jestem dobrej myśli.

Ania: No to trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów :)

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ