Dzień Otwartych Drzwi w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się
31 marca 2012 roku. Miał na celu pokazanie gimnazjalistom, że nasza szkoła nie musi kojarzyć się jedynie z nauką, nerwami i nudą. Odwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć, że jest to również miejsce spotkań wypełnione śmiechem, zabawą i kreatywnością.

Szkoła już od godziny 9.00 tętniła życiem. Wszędzie było pełno młodzieży, na korytarzach rozlegał się gwar rozmów oraz muzyka wydobywająca się z klas. W każdej pracowni na odwiedzających czekały niezwykłe atrakcje, a gimnazjaliści mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania zarówno od uczniów jak i nauczycieli I LO.

W pracowni nr 10 klasa IIE zaprezentowała zażarty pojedynek między dwoma najwybitniejszymi poetami epoki romantyzmu – Juliuszem Słowackim i Adamem Mickiewiczem, w których role wcielili się kolejno Joasia Lasek oraz Robert Grzędowski. W tym dniu zwykła sala języka polskiego została przemieniona w salę sądową, a uczniowie I LO razem z gimnazjalistami stali się aktywnymi uczestnikami wyjątkowej rozprawy. Inscenizacja zachwyciła poziomem przygotowania, a drugoklasiści z naszej szkoły wspaniałą grą aktorską.

W salach lingwistycznych nauczyciele wraz z uczniami przygotowali prezentacje projektów, pomocy multimedialnych oraz podręczników, a także ciekawe quizy dotyczące języków obcych – angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

W pracowni historycznej gimnazjaliści mieli szansę przenieść się w czasy potopu szwedzkiego oraz przekonać się, „jak Kmicic wypędził z Rzeczypospolitej Szwedów i zdobył serce Oleńki”.

W sali matematycznej odbyła się prezentacja podręczników oraz innych pomocy naukowych, a zainteresowani gimnazjaliści rozwiązywali rebusy oraz ciekawe zadania dotyczące nie tylko matematyki, ale także podstaw przedsiębiorczości.

W pracowniach biologicznych uczniowie byli świadkami prezentacji prac olimpijskich oraz przedmiotowych projekcji multimedialnych, którym towarzyszyła muzyka i smaczny poczęstunek.

W salach fizycznych odbył się koncert na „rurofonie”, a także – przeprowadzony w ciemności – pokaz dotyczący wizualizacji fali akustycznej. Ponadto, każdy zainteresowany mógł odbyć lot poduszkowcem wzdłuż szkolnego korytarza.

W pracowni geograficznej na gimnazjalistów czekały interkontynentalne smakołyki, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

W sali chemicznej nauczyciele i uczniowie przygotowali interesujący pokaz wybuchowych doświadczeń.

Na sali gimnastycznej nasi młodsi koledzy mogli spróbować jazdy na trikke bądź skosztować specjalnie przygotowanego dla nich poczęstunku.

Główną atrakcją dnia otwartego było spotkanie w auli, które rozpoczął występ cheerleaderek poprzedzający przemówienie pana dyrektora Henryka Michalskiego. Następnie odbyły się dwa koncerty – jeden w spokojnym klimacie w wykonaniu p. Łągwy, p. Grynkiewicza oraz Kasi Kamińskiej, Natalii Cybuli i Dawida Baranowskiego, którzy zaprezentowali takie utwory, jak: „There’s no sunshine when she’s gone” czy „When the man loves the woman”; drugi zaś rockowy przygotowany przez drugoklasistów rozgrzał publiczność wykonaniem takich przebojów, jak np. „Dani California”. Poza występami muzycznymi na scenie została także wystawiona wspaniała etiuda teatralna pt. „Szkoła inna niż wszystkie”, w reżyserii Ady Niciak.

Dzień Otwartych Drzwi można uznać za niezwykle udany. Przybliżył on ponad dwustu przybyłym do I LO gimnazjalistom z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic sposób funkcjonowania naszego liceum, wzbudzając żywe zainteresowanie młodszych kolegów, o czym świadczą ich wypowiedzi:

„Bardzo interesująca szkoła z wieloletnią tradycją, co z pewnością przyciąga tutaj wielu uczniów” – tak o I LO wypowiedział się jeden z uczniów Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy.

„Wszystko bardzo fajnie przygotowane na dni otwarte” – powiedziała uczennica Gimnazjum nr 3 im. Aleksandra Kamińskiego.

„Szok, pozytywny oczywiście. Jest tutaj naprawdę bardzo przyjemnie” – tak z kolei zareagował uczeń piotrkowskiego Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Kopernika zapytany o pierwsze wrażenia z pobytu w naszej szkole.

Dzień Otwartych Drzwi z pewnością zachęcił zatem wielu gimnazjalistów do podjęcia starań o przyjęcie do I LO oraz do wzbogacenia grona uczniów naszej szkoły we wrześniu.

OLGA OSTROMECKA
PAULINA MILCZAREK
KATARZYNA DOBROWOSLKA

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ