Przed świętami do naszej szkoły przyjechało dwóch studentów - Lubomir Macejko ze Słowacji i Bruno Da Campo z Brazylii. Są to członkowie organizacji AIESEC, która tworzy możliwości praktyk dla studentów w różnych krajach. Nasi goście przez tydzień prowadzili lekcje w naszej szkole i opowiadali po angielsku o swoich krajach oraz o Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przedstawili kulturę i najciekawsze miejsca w Słowacji i Brazylii. Następnie przybliżyli Projekt Milenijny ONZ. Dotyczy on kwestii wojny i pokoju, zdrowia oraz ubóstwa. Ma na celu przekonanie bogatszych krajów do podjęcia działań. Lekcje te były oryginalne oraz interesujące, z użyciem prezentacji multimedialnych i filmów. Potwierdzają to opinie uczniów naszej szkoły:

"Spotkania z Lubem i Brunem były dla mnie bardzo ciekawe i dostarczyły mi wielu pozytywnych uczuć. Mimo chwilami niefrasobliwego tonu naszych zagranicznych mówców, udało im się pokazać piotrkowskiej młodzieży informacje o trudnościach, z jakimi boryka się współczesny świat. Co więcej, goście podzielili się swoimi spostrzeżeniami, które mogą pomóc nam w rozwiązywaniu problemów przynajmniej w najbliższym nam otoczeniu. Sądzę, że podobnych inicjatyw powinno być jak najwięcej."

"Uważam, że tego typu spotkania są bardzo dobrym pomysłem. Nie tylko mogliśmy zapoznać się z kulturą Brazylii i Słowacji, ale również sprawdzić poziom naszego angielskiego. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w takiej prelekcji i mam nadzieję, że w następnych latach podobne projekty będą obecne w naszej szkole."

Jednak nie spędzaliśmy w szkole całego dnia. Popołudniami goście byli otwarci na nasze propozycje. W ciągu czterech dni zwiedziliśmy Piotrków - Stare Miasto, okolice jeziora Bugaj, Park im. Księcia Józefa Poniatowskiego, byliśmy w pubie, graliśmy w tenisa stołowego, a Lubo i Bruno mieli także okazję zagrać w siatkówkę z nauczycielami. Podczas takich integracyjnych spacerów, w których mógł uczestniczyć każdy uczeń naszej szkoły, poznaliśmy lepiej różnice i podobieństwa pomiędzy naszymi krajami. Po kilku rozmowach odkryliśmy, że jesteśmy do siebie bardzo podobni. Kilka dni wystarczyło, aby narodziły się nowe przyjaźnie. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy. Chyba nie tylko ja...:

"Hi!
A week spent in I High School in Piotrkow Trybunalski brought me many unforgettable moments. I would like to thank all the teachers and students of "Chrobry", especially the headmaster and students: Helena, Zuza, Kasia, Igor and Magda. I really appreciate their care. During our stay in Piotrkow we visited the school planetarium, we went on a sightseeing tour around the city, we played football and volleyball. Every day we had our time filled with various activites. I'm very glad I could teach at this school. I met many smart, motivated students, full of energy and enthusiasm. Thank you for inviting me!
Lubo".

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ