Dzień Zwierząt”

Samorząd Uczniowski z inicjatywy Anny Każmierczyk, uczennicy klasy 2d, po raz pierwszy w ,,Chrobrym” organizuje ,, Dzień Zwierząt”, który odbędzie się 28 maja.

Jeżeli masz ochotę wesprzeć nas w tej akcji, zgłoś się do Anny Kaźmierczyk (2d) lub Anny Wadlewskiej (2b). Wolontariusze pilnie poszukiwani!

Akcja odbędzie się na 5 i 6 godzinie lekcyjnej. W programie przewidujemy:

 • Wykłady z udziałem pani Izabeli Milińskiej, założycielki fundacji „Kocia Mama”,

 • Zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt,

 • Adopcję zwierzaków,

 • Kiermasz wyrobów handmade z motywami zwierzęcymi,

 • Sprzedaż łakoci dla łasuchów.

Jeżeli posiadasz zwierzęta, dla których szukasz nowego domu, możesz zgłosić się do Anny Kaźmierczyk (2d) lub Anny Wadlewskiej (2b) i przeznaczyć je do adopcji. UWAGA! Zwierząt niezarejestrowanych nie przyjmujemy! Po więcej informacji zgłoś się do jednego z organizatorów.

Przyszli wolontariusze! Każda pomoc zostanie nagrodzona! Zbiórka chętnych do pomocy odbędzie się dnia 22 maja na 3 godzinie lekcyjnej w sali 26.

Szkolny „Dzień Zwierząt” to świetna okazja, by zdobyć dzień bez pytania! Za każde wydane 10zł, klasa otrzyma 5 punktów, a za każdy przyniesiony kilogram karmy dla bezdomnych zwierzaków – 3 punkty. Klasa, która zbierze najwięcej punktów, otrzyma dowolnie wybrany dzień bez pytania. Za drugie i trzecie miejsce przewidujemy nagrody pocieszenia. Przy każdym zakupie otrzymasz potwierdzenie z ilością zdobytych punktów. Każdą klasę prosimy o wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za dostarczenie wszystkich potwierdzeń do pani Agnieszki Maszczyk. Pomoc się opłaca!

Ponadto dla wolontariuszy przewidujemy dodatkowe punkty.

Harmonogram „Dnia Zwierząt”:

 • 1-4 godzina lekcyjna:

Zajęcia odbywają się zgodnie z planem,

 • 5 godzina lekcyjna:

Dla klas pierwszych – wykład pani Izy Milińskiej,

Dla klas drugich – kiermasz i adopcja zwierząt,

 • 6 godzina lekcyjna:

Dla klas pierwszych – kiermasz i adopcja zwierząt,

Dla klas drugich – wykład pani Izy Milińskiej,

 • 7-8 godzina lekcyjna:

Klasy wracają na lekcje!

Szczegóły dotyczące adopcji zwierząt:

 1. Jeżeli chcesz przynieść zwierzę do adopcji (kota, psa, chomika itd.), musisz tydzień wcześniej zgłosić je u Anny Kaźmierczyk (2d) lub Anny Wadlewskiej (2b). Jeśli adopcja nie dojdzie do skutku, zwierzęta wracają do Ciebie. Każdy zgłaszający zwierzę jest zobowiązany do posiadania własnego transportera! Jesteś zobowiązany do pilnowania swoich zwierzaków podczas „Dnia Zwierząt” i ponosisz za nie odpowiedzialność.

 2. Jeżeli chcesz zaadoptować zwierzę:

 • Od osoby z naszej szkoły – robisz to na ustalonych z właścicielem warunkach (przypominamy o zmianach w Ustawie o ochronie zwierząt obowiązujących od 01 stycznia 2012 roku, dotyczących zakazu sprzedaży zwierząt nie rodowodowych – popieramy akcję RASOWY=RODOWODOWY!)

 • Od fundacji „Kocia Mama” – musisz być osobą pełnoletnią i podpisać umowę adopcyjną.

 

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ