Zespół Szlachetnej Paczki pragnie gorąco zaprosić wszystkich pracowników oraz uczniów szkoły na koncert noworoczny podsumowujący Szlachetną Paczkę 2012 w  Piotrkowie i okolicy.

Koncert odbędzie się:
10.01. (czwartek) - godz.19:00.
Kościół Akademicki u Panien Dominikanek.


 

Poniżej znajduje się relacja z dostarczenia paczki rodzinie (oznaczonej numerem LDZ-992-027436) oraz słowa podziękowania od obdarowanych i wolontariusza:

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:


Do rodziny Pani Iwony udaliśmy się tuż przed zamknięciem magazynu w sobotni wieczór. Na dworze dało się odczuć siarczysty mróz, a na twarzach wolontariuszy widac było zmęczenie całodniową pracą. Jednak kiedy dojechaliśmy na miejsce, a pani Iwona otworzyła nam drzwi człowiek znowu poczuł, że żyje. Wnoszenie paczek zimową aurą, oczekiwanie, a potem radość rodziny - tego nie da się opisać! Paczka była tak obszerna i świetnie przygotowana, że trudno opisać reakcję na wszystkie rzeczy, które znalazły się w paczce, lecz spróbuję na te kluczowe. Jeżeli chodzi o panią Iwonę to cały czas powtarza, że jest to pralka, która na pewno bardzo się przyda w sytuacji jej rodziny. Ostatnio miała spory problem z praniem, dlatego pani Iwona nie kryła słów wzruszenia i niedowierzania, że w jednej chwili tak ważne urządzenie, które ułatwi życie domowników znalazło się w ich domu. Jeżeli chodzi o dzieci to mega radość sprawiły im prezenty przygotowane specjalnie dla nich. Pawełek najbardziej przejęty był żołnierzykami, którymi bawił się po mojej ponownej wizycie u rodziny. Klaudia bardzo cieszyła się, że będzie mogła do szkoły chodzić w nowej, jakże modnej torbie. Oskarek jest bardzo żywym dzieckiem, który coraz mocniej interesuje się sportem, dlatego kiedy zobaczył piłki na jego twarzy zobaczyliśmy mega uśmiech. Pani Iwona ponadto podkreślała bardzo dużą wagę wszystkich innych rzeczy, które znalazły się w paczkach i że jest to niezwykle ważne dla jej rodziny. Paczki z trudem pomieściły się w pokoju, a pani Iwona stojąc i przyglądając się temu wszystkiego nie mogła uwierzyć i zabrakło jej słów w rozmowie ze mną.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za tak aktywne włączenie się do tegorocznej Szlachetnej Paczki. (...) I Liceum Ogólnokształcące pomogło, aż 2 rodzinom, co pokazuje wielką determinację i wysoką organizację działań w drodze mądrego pomagania innym ludziom. Zapraszam na koncert i spotkanie podsumowujące tegoroczną Szlachetną Paczkę w rejonie piotrkowskim, który odbędzie się w kościele u Panien w dniu 10 stycznia ( czwartek ) o godz. 19. Życzę wszystkiego dobrego i do zobaczenia w nowym roku!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Kiedy przywieźliśmy paczki pani Iwona był tak zszokowana naszą wizytą i przepychem zrobionych paczek, że brakowało jej słów. Kiedy odwiedziłem rodzinę następnym razem i już na spokojnie rozmawialiśmy, pani Iwona prosiła złożyć Państwu szczere podziękowania, najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz wyraziła nadzieję, że to dobro przekazane od uczniów i nauczycieli szkoły wróci do Was ze zdwojoną siłą. W zachowaniu pani Iwony dostrzegłem sporą poprawę humoru i optymizm, którego brakowało podczas mojej pierwszej wizyty u tej rodziny. Oby było tak dalej, a paczka była nich swoistym impulsem do życiowej zmiany.


Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Był już sobotni wieczór, kiedy przed zamknięciem magazynu wyruszyliśmy poza miasto dostarczyć paczki do rodziny Pani Małgorzaty. Czułam już zmęczenie całodzienną pracą w magazynie, lecz ono wnet minęło kiedy zobaczyłam reakcję rodziny na naszą wizytę i przekazanie prezentów. To było coś pięknego. Dziewczynki z zaciekawieniem i radością rozpakowywały otrzymane upominki. Rodzina cieszyła się z łóżka i biurka, które wypełni pokój dziewczynek. Ogromną radość sprawiła podarowana żywność w tak licznej rodzinie. Członkowie rodziny cieszyli się ogromnie z podarowanych ubrań. Rodzina jest bardzo związana ze sobą. Widać było to podczas rozpakowania paczek. Radość na ich twarzach budziła pozytywne emocje w moim sercu i w jednej chwili wiedziałem, że było warto być wolontariuszką szlachetnej paczki i opiekować się tą rodziną. Rodzina ta potrafiła docenić wielką rzecz jaką zrobiliście dla nich, nie kryli słów podziękowań i wzruszenia.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Dziękuję za wspólną współpracę oraz za pomoc, jaką otrzymała rodzina. Godne podziwu jest (...) zaangażowanie i podejście jakie towarzyszyło podczas organizowania paczki. Jesteście wielcy!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina składa serdeczne podziękowania darczyńcy za wkład jaki włożył w przygotowanie paczki. Bardzo doceniamy to, co państwo dla nas zrobiliście, będziemy o to dbali i postaramy się, aby to dobro które nam przekazaliście zaowocowało. Rodzice są szczęśliwi, że powoli udaje im się wyszykować pokój dla dziewczynek. W ich sytuacji wymaga to dłuższych starań, a tak już powoli ruszają przygotowania. Dziewczynki mają już swoje biurko, łóżko. Rodzice z każdym dniem myślą jak poprawić byt dziewczynkom, aby czuły się u nich szczęśliwe. Dziękujemy za tak wspaniałą pomoc, jaką otrzymaliśmy z państwa strony, szczególnie w tym przedświątecznym czasie. Dzięki Wam te święta będą magiczne, a młodzież z państwa szkoły pokazała duże wyczulenie i zaangażowanie w problemy naszej rodziny. Dzięki Wam uwierzyliśmy, że możemy pokonać wszelkie trudności i będzie lepiej!

i o lodówce, która dotarła do rodziny w poniedziałek 10. 12.12: co do lodówki, która była jedną z najcenniejszych rzeczy w paczce to rodzina ucieszyła się najbardziej. Gdyż ich obecna była już bardzo stara i powoli zaczynała się psuć. Teraz rodzina nie musi się martwić w tym okresie przedświątecznym, że może im się niespodziewanie popsuć lodówka. Rodzina jest bardzo wdzięczna za pomoc i ofiarowane rzeczy. Teraz mogą stanąć na nagi i zmieniać z każdym dniem swoją sytuację.Anna Magiera
KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ