Dnia 6 kwietnia w naszym liceum odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Pozytywna atmosfera, którą stworzyli uczniowie, udzieliła się wszystkim zwiedzającym gimnazjalistom, co można było wywnioskować po ich szczerych uśmiechach na twarzach.

Poza występami zespołu cheerleaderek, chóru szkolnego koordynowanego przez Kingę Chruścik i zespołu nadzorowanego przez Pana Artura Łągwę, przyszli uczniowie liceum mogli obejrzeć turniej koszykarski z udziałem naszych nauczycieli oraz wziąć udział w degustacji popcornu, gofrów i ciasteczek. Oficjalnie Dni Otwarte rozpoczął przemówieniem w zapełnionej uczniami auli Pan Dyrektor Henryk Michalski, który, przedstawiając wyniki matur, poziom nauczania, osiągnięcia ze sportu i z poszczególnych przedmiotów, chciał zachęcić młodzież gimnazjalną do złożenia wniosków przystąpienia do I LO. Po wypowiedzi Pana Dyrektora odbyło się rozdanie nagród dla uczestników dziennikarskiego konkursu "Opisz świat" organizowanego przez p. Iwonę Drobczuk - Zwolińską i p. Roberta Cieślaka. Cały czas w ciągu "Dni Otwartych" odwiedzających naszą szkołę oprowadzali pierwszo- i drugoklasiści, którzy przedstawiali nauczycieli i różne "tajniki" I LO oraz pokazywali sale od danych przedmiotów i prezentacje, które miały tam miejsce. Odbyły się zarówno doświadczenia chemiczne, jak i fizyczne, wyświetlano prezentacje dotyczące projektów językowych w Anglii oraz kultury francuskiej, odkrywano ciekawostki biologiczne i matematyczne.

Sądząc po humorach uzyskanych po całym dniu wrażeń, uważamy go za bardzo udany i liczymy, że uczniów, których mieliśmy okazję gościć, spotkamy we wrześniu na szkolnym korytarzu.

Oficjalnie dziękujemy również gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w Dzień otwartych Drzwi!

Samorząd uczniowski

Olga Ostromecka

Anna Famulska

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z „Dni otwartych” – Reporterskim okiem kamery Emila Książczaka.

{youtube}i2RD6IEDO2c{/youtube}

{youtube}qro0fBvT2II{/youtube}

{youtube}3JNfTAKl1hw{/youtube}

{youtube}SLpxHZlP-9s{/youtube}

{youtube}XbZY_mSVcQU{/youtube}

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ