W minionym tygodniu, dokładnie w dniach 17.06, 18.06, 20.06 rozpoczęliśmy cykl zajęć, kolejno z chemii (pod opieką p. Agnieszki Włodarczyk), z fizyki (pod opieką naszej wychowawczyni p. Agnieszki Maszczyk) oraz z biologii ( pod opieką p. Bogumiły Krupy) dla uczniów szkół podstawowych. Celem naszej akcji jest rozbudzanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi wśród młodzieży szkół podstawowych. Jako pierwszych gościliśmy uczniów klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 3.  Przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych prezentacji, pokazów i doświadczeń, w których mogli wykazać się swoją nowo zdobytą wiedzą. Szczególną uwagę przyciągały doświadczenia, w których nasi młodsi koledzy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

Wraz z grupą chemiczną, nasi młodsi koledzy przeprowadzali reakcję ksantoproteinową -reakcję charakterystyczną do wykrywania białek oraz  próbę Trommera - służącą do wykrywania glukozy w pożywieniu.

Na zajęciach fizycznych dowiedzieli się na czym polega zjawisko odbicia światła od powierzchni lustra, dzięki czemu zrobili własne kalejdoskopy, które następnie mogli zabrać do domu. Obserwowali także zachowanie się kilku wiązek światła laserowego przechodzących przez soczewkę rozpraszającą i skupiającą, a następnie sami uwięzili światło monochromatyczne w strumieniu wody, tworząc światłowód.  Na zakończenie zabaw z fizyką odbył się konkurs, w którym nagrodą główną był... PROFESJONALNY KALEJDOSKOP!

Grupa biologów z naszej klasy, zaprezentowała informacje na temat wody w środowisku, które to zostały przedstawione pod zabawną i prostą w odbiorze formą. Na koniec wykładów na każdego uczestnika czekała smaczna i zdrowa niespodzianka!

W nadchodzącym tygodniu na naszych zajęciach będziemy jeszcze gościć dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 10, a po wakacjach, mamy nadzieję, że kolejne.
Pragniemy przypomnieć, że dochód uzyskany z zajęć, zostanie częściowo przeznaczony dla wychowanków z Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast reszta pieniędzy pomoże w przyszłości sfinansować naszą klasową wycieczkę. Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych o zapisywanie grup ze szkół podstawowych już na przyszły rok ... ruszamy od września!

Pracujący z ogromnym zapałem oraz z wielką nadzieją, że tego typu akcje pomogą w wyborze pasji  naszym młodszym kolegom

…uczniowie klasy I D.
Ach!!! Mały błąd…właściwie to już…uczniowie klasy II D

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ