W zeszłym tygodniu, w naszej szkole, jak co roku, odbyły się tygodniowe otrzęsiny klas pierwszych! Organizatorem całej zabawy był SU wraz z klasą 2a, zeszłorocznymi zwycięzcami ,,Otrzęsin 2012".

W poniedziałek, pierwszoklasiści musieli przebrać się w nietypowe dla nich stroje, m.in za sprzątaczki, agentów mafii, czy też jaskiniowców. We wtorek została im zorganizowana gra po szkole - robienie zdjęć z uczniami klasy 2a. Środa była dniem malowania portretów nauczycieli. Dodatkowo, pierwszaki musiały porobić sobie zdjęcia na placach zabaw. Czwartkowym zadaniem było podlizywanie i usługiwanie zeszłorocznym zwycięzcom. W piątek (13.09.2013r.) odbył się finał, który polegał między innymi na wykonaniu układów tanecznych i scenek rodzajowych przez każdą z klas. Występy były komentowane (ale również po części oceniane) przez jury składające się z trzech przedstawicieli klasy 2a. Każdy pierwszoklasista przed wejściem na aulę miał malowane kocie wąsy na twarzy :) Przed rozpoczęciem ostatniego etapu rywalizacji, uczniowie naszej szkoły wykonali kilka piosenek. W przerwach finału pierwszaki zmuszone były do wykonania kilku zadań, np. picia mleka z miski.

Przez cały tydzień prowadziły łeb w łeb klasy 1a i 1c, jednak ostatecznie to klasa 1a wygrała, otrzymując 2 dni niepytania. To właśnie oni będą przeprowadzać otrzęsiny w przyszłym roku. Drugie miejsce zajęła klasa 1f (dwie godziny niepytania), a trzecie klasa 1c (jedna godzina niepytania). Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za niezłą dawkę zabawy! :)

Gabriela Grelowska
zdjęcia: Karolina Stasiak

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ