W piątek (26.09.2013r.) w muzeum szkolnym na 2. i 3. godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, Bartoszem Michalakiem. Dotyczyło ono aplikacji na studia w Stanach Zjednoczonych (w tym szczegółowego procesu aplikacyjnego na Stanford University w Dolinie Krzemowej w stanie California).

Bartek ukończył klasę o profilu matematyczno-fizycznym w 2007 roku. Studiował na Politechnice Warszawskiej oraz przez pewien okres czasu w Walencji. Nim otrzymał propozycję studiów na Uniwersytecie Stanford, pracował również w Niemczech.

Podczas jego prezentacji dowiedzieliśmy się wiele na temat systemu oświaty w USA, procesu aplikacyjnego, finansowania studiów, życiu studenckim oraz ogólnych jak i bardziej szczegółowych informacji na temat Stanford University.

Jeśli chodzi o aplikację, musimy przede wszystkim napisać list motywacyjny, dołączyć kilka listów opiniodawczych (oczywiście z samymi pozytywami) od naszych nauczycieli, a także zdać testy, takie jak SAT czy IELTS.

Co więcej, przekonaliśmy się, że studia w Stanach nie są nierealne. Dobrze uczący się studenci otrzymują stypendia, dzięki którym możemy sobie w części opłacić nasze życie studenckie. Bartek przytoczył również historię, która może się przydarzyć każdemu z nas. Jeśli mamy pasję, coś, w czym czujemy się najlepsi, a osoba egzaminująca nas jest skłonna zapłacić za nasz bilet lotniczy...to wszystko może się zdarzyć.

TRZECIE KLASY! Nie bójcie się próbować! Na wysłanie swej aplikacji macie jeszcze około dwa miesiące :)

Gabriela Grelowska

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ