Dnia 29 marca w „Chrobrym” gościliśmy piotrkowskich gimnazjalistów. Już od 9.30 Chrobrzacy czekali na swoich młodszych znajomych, aby pokazać im nasze liceum z jak najlepszej strony.

Jak co roku szkolna aula tętniła życiem. Tym razem ,,Dzień Otwartych Drzwi” rozpoczął się od prezentacji Fly Fest dotyczącej historii, teraźniejszości i przyszłości polskiego lotnictwa, a także oferty szkoleniowej skierowanej do młodzieży. Następnie dyrektor szkoły Henryk Michalski przybliżył naszym gościom zasady rekrutacji oraz ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015.

Oprócz części oficjalnej nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla gimnazjalistów różne inne atrakcje. Również w auli przygotowano symulator lotów, natomiast w planetarium dzięki profesorowi Jackowi Stańczakowi odbyły się pokazy nieba.

„Mądrość ukryta w przysłowiach”, to pomysł naszych polonistek. Pani Iwona Drobczuk-Zwolińska oraz pani Bogumiła Matyszewska przygotowały dla naszych gości cukierki, do których przypięte były polskie przysłowia. Słodycze rozdawane były na parterze szkoły.

U Pana Adama Grelowskiego uczniowie mogli zobaczyć film przygotowany przez ucznia, Emila Książczaka, o wydarzeniach z życia szkoły, w którym wystąpili również uczniowie naszej szkoły. Celem filmu było zachęcenie gimnazjalistów do wybrania naszej szkoły. Pan Grelowski prezentował również prace i projekty z ,,Wiedzy o Kulturze”.

Sala numer 2 owiana była wspomnieniami ze szkolnych wycieczek organizowanych przez nauczycieli języka angielskiego. Przygotowane przez nich prezentacje dotyczyły wyjazdów, projektów językowych w kraju i za granicą (wycieczka do Wielkiej Brytanii, Walii, Euroweek itp.) Czas spędzony w sali nr 2 umilał profesor Artur Łągwa, który grał na gitarze.

Nasi germaniści ( Anna Sikora, Elżbieta Błażejewska, Kamila Okulińska – Bąkowicz, Jacek Kozłowski ) również się spisali. Aby wyjaśnić gimnazjalistom „Dlaczego warto znać niemiecki.” przygotowali Quizy krajoznawcze oraz multimedialne relacje z wyjazdów. W ramach poczęstunku przygotowali dla odwiedzających naszą szkołę gości sałatkę ziemniaczaną.

Pani Anna Lauks, aby zachęcić uczniów do wyboru francuskiego jako drugiego języka, przygotowała ,,Wirtualną podróż po Francji”, która to zawierała ciekawostki o Paryżu, o Lazurowym Wybrzeżu oraz Quiz wiedzy o Paryżu „A trawers Paris”. Uczniowie mieli możliwość degustacji serów zapoznając się jednocześnie z ciekawostkami na ich temat. Pani Lauks przygotowała również multimedialne scenki rodzajowe przedstawiające ludzi np. w kawiarniach, sklepach itp. Wszystkie przedstawione scenki były po francusku.

W sali 11 nauczyciele historii i WOSu ( Martyna Rękorajska, Piotr Grelowski ) przygotowali kilka ciekawostek o sejmie RP pod tytułem „I Ty możesz ułożyć sobie Sejm RP!”. Gimnazjaliści mogli układać puzzle edukacyjne, obejrzeć film przedstawiający rolę sejmu. Na koniec otrzymali karty pracy na temat pracy w sejmie oraz listę jego członków.

W sali 30 pani Dagmara Leśniewska przygotowała grę edukacyjną „Krajobrazowy poker” oraz puzzle i zagadki geograficzne.

W sali 8 pani Bogumiła Krupa gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności z biologii przed egzaminem gimnazjalnym.

Kolejne atrakcje czekały u pani Izabeli Masłowskiej w sali 9. Oprócz wystawy nagrodzonych prac, prezentowano sekcje narządów wewnętrznych! Gimnazjaliści mogli również wziąć udział w eksperymencie „Zbadaj swoje DNA”, który polegał na izolowaniu DNA a następnie umieszczanie go w specjalnych naszyjnikach. Tutaj również prezentowano piramidę zdrowego żywienia wraz ze specjalnym poczęstunkiem dla naszych gości. Zainteresowani mogli także dowiedzieć się wszystkiego na temat krwiodawstwa.

Kolejne doświadczenia, tym razem przygotowane przez panią Agnieszkę Włodarczyk i panią Marię Żak, czekały na naszych młodszych kolegów w sali 21. Uczniowie klas biologiczno-chemicznych zaprezentowali doświadczenia, które można wykonać we własnej kuchni. Naszych gości zachwyciły bardzo efektowne pokazy m.in. „ognie faraona”, „chemiczny wulkan”, „niebieska butelka” , ”cola i mentosy” , ”chemiczny ogródek” , ”jak nadmuchać balon nie używając powietrza z płuc”, „burza w probówce”, czy nagrodzone brawami zaskakujące doświadczenia z perhydrolem.

W sali 26, gimnazjaliści należący do koła fizycznego CKM działającego w naszym liceum, pod okiem pani Agnieszki Maszczyk prezentowali swoje obecne dokonania i plany na przyszłość, natomiast na korytarzu na pierwszym piętrze prezentowali nową wersję poduszkowca na prąd stały.

Nauczycielki matematyki ( Izabela Kulbat, Anna Koźlik oraz Ranata Gaj ), zajęły się składaniem bryły kosmicznej w sali 33. Natomiast pani Renata Gaj dodatkowo przygotowała warsztaty dla maturzystów, prezentację podręczników do ,,Podstaw Przedsiębiorczości”, informacje na temat roli Banku Centralnego, ćwiczenia dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz filmy edukacyjne.

Nauczyciele wychowania fizycznego – Piotr Piątkowski oraz Adrian Mogiła udowodnili, że w Chrobrym króluje nie tylko nauka ale również sport. Przygotowali rozgrywki w piłkę siatkową i koszykową.

Kolejna niespodzianka kryła się w szkolnej bibliotece, gdzie pani Beata Kwiatkowska prezentowała zbiory naszej szkolnej biblioteki.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za poświęcony czas na przygotowanie i organizację ,,Dnia Otwartych Drzwi”, a Samorządowi Uczniowskiemu za prezentacje szkolnej strony internetowej wraz ze wszystkimi wydarzeniami z życia ,,Chrobrego” z ostatniego roku oraz piękne przystrojenie szkolnych korytarzy i auli. Mamy nadzieje, że wszystkie te atrakcje pokazały gimnazjalistom , że w Chrobrym króluje nie tylko nauka, ale również dobra zabawa. Bycie ,,Chrobrzakiem”, nie wiąże się tylko z ogromem pracy, która rzecz jasna Was tu czeka, ale również z wieloma przyjemnościami wynikającymi z różnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski imprez, czy podejmowanych inicjatyw. Czas spędzony czas w murach naszej szkoły będziecie miło wspominać, nie tylko dzięki wspaniałym ludziom, których tu spotkacie, ale również dzięki nauczycielom, którzy starają się urozmaicić swoje zajęcia na wiele sposobów.

Jeżeli nie chcecie żałować swojej decyzji dotyczącej wyboru liceum, wybierzcie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Marysia Rutkowska

{youtube}eDizI5UQdIE{/youtube}

{youtube}pwRc5L0WypY{/youtube}

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ