W dniu 22 października 2014 r. (w ubiegłą środę), na 5 i 6 godzinie lekcyjnej, odbył się finał międzyklasowych rozgrywek w piłkę siatkową.

Spotkanie zostało rozegrane w piotrkowskiej hali RELAX, między uczniami klas: II B i III A.

Wydarzenie to okazało się świetnym przedsięwzięciem, zarówno dla samych zawodników, jak i dla zgromadzonych na trybunach uczniów naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się znakomicie jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, dzięki zaangażowaniu dwóch przewodniczących naszej szkoły, którzy od samego początku, podgrzewali atmosferę wśród kibiców. Warto również zwrócić uwagę, na imponujący występ zaprezentowany przez zespół „Cheerleaderek Chrobrego”.

Jak dobrze wiemy, zorganizowany wcześniej podział na kibiców wspierających zawodników jednej i drugiej klasy spowodował, że batalia toczyła się, nie tylko na boisku, ale i na trybunach hali sportowej.

Początek pierwszej część zaprezentował, zdecydowaną dominację klasy II B dzięki silnym zagrywkom. Mimo, iż niektóre „wymiany” między drużynami były intrygujące, to nieuchronnie zbliżający się koniec seta, ukazał przewagę klasy II B, która ostatecznie wygrała I set z wynikiem aż 25:7 !

W przerwie między setami nasi konferansjerzy skutecznie rozbawiali publiczność – nie obyło się bez wywiadów z kibicami i tradycyjnej „fali”, a rozbrzmiewające z głośników hali taneczne utwory, między innymi: kultowego ostatnio w naszej szkole, Krzysztofa Krawczyka, uświetniały pozytywną atmosferę.

Można skromnie przypuszczać, że klimat na trybunach przypominał rozgrywki siatkarskie na poziomie zawodowym.

Druga odsłona tego spotkania okazała się o wiele bardziej wyrównana i ciekawa. Przewaga, którą wypracowali zawodnicy z klasy II B, po doskonałych akcjach, została w połowie seta zniwelowana przez rywali z klasy III A. W pewnym momencie, atmosfera na trybunach zrobiła się dość nerwowa, obie drużyny miały apetyt na zwycięstwo, a zwycięzca mógł być tylko jeden.

Należy przyznać, że wiele akcji rozgrywanych przez zawodników obu klas zaprezentowane były na bardzo wysokim poziomie.

Sama końcówka meczu, w drugim secie, była pełna emocji i zwrotów akcji, jednak „szalę zwycięstwa, na swoją stronę przechyliła” klasa II B, pokonując przeciwników wynikiem: 25:22 i tym samym wygrała finał rozgrywek piłki siatkowej ostatecznym wynikiem: 2:0.

Zawodnicy zwycięskiej drużyny osiągnęli nie tylko sportowy sukces, ale także obiecane, darmowe bilety do kina dla całej swojej klasy.

Podobne nagrody otrzymali również Ci, którzy najgłośniej i najlepiej dopingowali swoją drużynę i ponadto udało im się złapać piłkę tenisową rzuconą przez naszych przewodniczących w ramach tzw. „Nagrody Specjalnej”.

Każdy z nas bawił się doskonale, a zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania, na terenie hali RELAX, okazało się „strzałem w dziesiątkę”.

Mamy nadzieję, że równie ciekawa impreza odbędzie się już niebawem!

 

Samorząd Uczniowski.

{youtube}Y4suXXnnsE8{/youtube}

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ