Z okazji końca karnawału uczniowie naszego liceum mieli okazję wziąć udział w zabawie ‘’kto przebrany – niepytany’’. Wielu chrobrzaków zaangażowało się w akcje, a ich fantazyjne stroje ubarwiły szkolne korytarze. Samorząd uczniowski zorganizował również konkurs w jedzeniu pączków na czas. Zwycięzcą oraz obrońcą zeszłorocznego tytułu mistrza jest Robert Luciak, który wywalczył dla klasy 2f dzień bez pytania. Gratulujemy!

21 lutego w ramach projektu Rubikon zorganizowano w naszej szkole turniej, podczas którego młodzi pasjonaci zmierzyli się w układaniu na czas kostki Rubika. Odbyła się wówczas prezentacja na temat możliwych ilości kombinacji ułożenia klocków w kostce. Chętni rywalizowali się w 6 konkurencjach: 3x3x3, 2x2x2, 4x4x4, pyraminx, 3x3x3 jedna ręką i sztafeta (ułożenie 2x2x2, 3x3x3 i pyraminxa jednym ciągiem). Udział w konkursie wzięło 25 uczestników z całej Polski. W organizacji imprezy pomógł dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, pan Henryk Michalski oraz Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, pan Krzysztof Chojniak.

W niedzielę 1 marca w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, w których udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Zorganizowano bieg, który miał na celu oddanie hołdu bohaterom. Chrobrzacy licznie stawili się o godzinie 11:30, reprezentując nasze liceum. Dystans, który mieli do pokonania uczestnicy wynosił 1963 metrów, a nasi patrioci dumnie go pokonali.

Patrycja Andrews i Aleksandra Cholewa

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ