9 września 2015 roku miało miejsce oficjalne podsumowanie wakacyjnej akcji Centrum Informacji Turystycznej dotyczącej bezpłatnego zwiedzania Piotrkowa. Udział w tym projekcie brali przede wszystkim licealiści z Piotrkowa i okolic, a w tym liczna grupa z naszego liceum. Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak podziękował wolontariuszom za zaangażowanie i pracę na rzecz miasta, wręczył pamiątkowe dyplomy, certyfikaty oraz drobne upominki.

Dzięki młodym ludziom biorącym udział w projekcie, mieszkańcy Piotrkowa oraz turyści z wielu innych miasta mogli skorzystać z darmowej wycieczki po najpiękniejszych piotrkowskich świątyniach, a także dowiedzieć się czegoś o historii naszego miasta. Swoją wiedzę wolontariusze pozyskali dzięki dwudniowemu szkoleniu z profesjonalnym przewodnikiem z PPTK.

Jest szansa, że wakacyjna akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach. Jest to niezwykła okazja do sprawdzenia się w roli przewodnika, poznania nowych ludzi z pasją, a przede wszystkim samokształcenia w zakresie lokalnej historii.

Uczniowie z naszej szkoły biorący udział w wolontariacie: Olga Herudzińska, Justyna Sitek, Magdalena Czapla, Aleksandra Nowicz, Iga Strzałka, Mariola Pirek, Daria Trojanowska, Aleksander Rycerz, Wiktoria Dryzek, Alicja Wąchała.

Iga Strzałka, IIIf.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZDALNE NAUCZANIE

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ