Poprzedzający ferie zimowe tydzień uczniowie I Liceum spędzili w atmosferze społecznej aktywności. Z inicjatywy dziewcząt z klasy IV CP zorganizowana została wyjątkowa, spontaniczna akcja, której celem było wsparcie jednej z ukraińskich rodzin. Ich sytuacja życiowa uległa nagłemu, niespodziewanemu pogorszeniu, rozpoczęła się walka o ich godny byt. Potrzebne było niemalże wszystko — od artykułów higienicznych, po ciepłe ubrania, przetworzoną żywność, wyprawkę dla niemowlęcia. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie pozostali wobec tego cierpienia obojętni.

Mimo odczuwanej presji upływającego czasu (akcja trwała zaledwie dwa dni), młodzież zmobilizowała się w imponujący wręcz sposób. Ilość zebranych artykułów zaskoczyła organizatorów, a przede wszystkim członków wspieranej rodziny. Po przewiezieniu wszystkich datków ze szkoły, rozpoczął się proces pakowania. Dzięki nieopisanej pomocy uczniów naszego liceum udało się stworzyć dziesięć dużych, ciężkich (15-20 kilogramowych) paczek, które minionej niedzieli dotarły już do Lwowa, skąd dalej transportowane będą do Mikołajewa.

Rodzina Kovalenko pragnie pozdrowić wszystkich uczniów i nauczycieli naszego liceum, a także wyrazić niezmierną wdzięczność — jak pisała jedna z dziewczynek, sami nie są w stanie uwierzyć w ogrom okazanej im pomocy, czego dosadnym wyrazem była wylanych przez nich fala łez radości.

Jeśli chodzi o inne dobre wieści, to dosłownie dwa dni temu rodzina przeniosła się do jeszcze innego domu, tym razem nadającego się jakkolwiek do w miarę normalnego życia, dzieci mają swój pokój, ale prądu nadal niestety bardzo często nie ma.

Z tego miejsca samorząd uczniowski pragnie niezmiernie podziękować za ogromny odzew i szybką, konkretną pomoc ze strony nauczycieli, uczniów i ich rodzin. Działając w tak efektywny sposób wsparliśmy rodzinę, której szanse na godne przetrwanie zimowych miesięcy były znikome. Dziękujemy, jesteście niesamowici, a dobro, które okazaliście, z pewnością do Was wróci!

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ