PROJEKT POWSTANIE RUSZYŁ

22 stycznia 2013 roku minie 150-ta rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W związku z tym profesorowie naszej szkoły: p. Adam Grelowski i p. Piotr Grelowski wraz z innymi nauczycielami przedmiotów humanistycznych: p. Iwoną Drobczuk- Zwolińską, p. Bogumiłą Matyszewską i p. Januszem Błaszczykiem zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym pt.: Powstanie Styczniowe 1863-2013. Jego realizacja startuje właśnie dzisiaj, a zakończenie planowane jest na koniec lutego 2013 roku. Sam projekt składa się z kilku paneli problemowo - informacyjnych, których wyniki będą sukcesywnie prezentowane na tablicach, znajdujących się przy salach nr 10 i 11. Odpowiednie informacje zostaną także umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Zwieńczeniem zaś owego pomysłu stanie się uroczysty koncert muzyczno-poetycki z udziałem chóru I LO oraz finał konkursu wiedzy o powstaniu. Odbędzie się to w lutym 2013r. w Auli I LO.

Dzięki pomocy uczniów z klasy 1e, 1f oraz 1c rozpoczynamy działania ukazaniem POWSTANIA STYCZNIOWEGO W MALARSTWIE. Jeszcze przed świętami na tablicach pojawi się SŁOWNIK HASEŁ POWSTAŃCZYCH, czyli co każdy powinien wiedzieć o powstaniu, a zaraz po nim kolejny panel pt.: PISARZE - ABSOLWENCI CHROBREGO O POWSTANIU. W styczniu i w lutym 2013r. poznamy najważniejsze WYDARZENIA POWSTANIA STYCZNIOWEGO oraz KLASYKĘ LITERACKĄ O POWSTANIU. Będzie mowa też o OBRAZIE POWSTANIA STYCZNIOWEGO W FILMIE POLSKIM. Zainteresowanych uczniów zachęcamy do śledzenia informacji związanych z powstaniem, ponieważ to w oparciu o nie tworzone będą pytania do konkursu, do wzięcia udziału w którym serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy wszystkich do poszerzania

wiadomości o Powstaniu Styczniowym!!!

 

Organizatorzy

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ