23 stycznia 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w panelu historycznym Powstanie styczniowe 1863-2013 w kościele OO. Jezuitów. W czasie spotkania prelegentami byli: doktorant Uniwersytetu Warszawskiego Dominik Szczęsny-Kostanecki, Paweł Kendra z piotrkowskiego muzeum oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego: Joanna Sobczyk i Szymon Grabowski z klasy 2e. Następnie wszyscy udali się na Rynek Trybunalski, gdzie zapalono znicze przy budynku dawnej Cytadeli oraz odśpiewano hymn państwowy. Dalsza część uroczystości przeniosła się na piotrkowski cmentarz, gdzie pod pomnikiem powstańców styczniowych uczestnicy marszu odmówili modlitwę, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Oprawę muzyczną środowej uroczystości zapewnili uczniowie naszej szkoły. Szkolny chór zaprezentował się, śpiewając Marsz, marsz Polonia, zaś Roksana Jureńczyk z 1d wykonała pieśń Miejcie nadzieję, naszych wykonawców wspierała akompaniamentem Patrycja Karpińska z 1c. Całe przedsięwzięcie zostało nagrane przez Michała Kozłowskiego z 3e.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie przy organizacji OBYWATELSKICH OBCHODÓW 150 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO.

 

Ola Bąbol

 

Zachęcamy do obejrzenia uroczystości:

 

1 film- Roksana Jureńczyk – Miejcie nadzieję;

{youtube}rfxwtUUVL7k{/youtube}

2 film- Joanna Sobczyk – manifest powstańczy;

{youtube}x5So7vyYNq4{/youtube}

3 film- Joanna Sobczyk i Szymon Grabowski;

{youtube}qomDSgOOJ28{/youtube}

4 film- chór szkolny;

{youtube}TV9sz4arxfg{/youtube}

5, 6 i 7 film- uroczystości na rynku;

{youtube}AAqDDxudPAM{/youtube}

{youtube}s8sCfKzxkUQ{/youtube}

{youtube}vu6Q5drs5Lk{/youtube}

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ