Od września 2012 roku realizujemy w naszej szkole pod opieką polonistek - p. Iwony Drobczuk - Zwolińskiej i p. Bogumiły Matyszewskiej - program „teatromania” , który ma szerzyć zainteresowania teatrem, wyzwalać twórczą aktywność, prowokować do stawiania pytań i rozwiązywania problemów oraz pobudzać wyobraźnię. Celem naszej pracy jest rozbudzanie motywacji poznawania utworów literackich i innych tekstów kultury jako źródła wiedzy o człowieku i świecie, rozwijanie wrażliwości estetycznej, odkrywanie roli sztuki w kształtowaniu świata wartości. Służą temu organizowane raz w miesiącu wyjazdy do teatrów.

We wrześniu 2012 obejrzeliśmy sztukę „Totalnie szczęśliwi” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Spektakl „Totalnie szczęśliwi” austriackiej pisarki Silke Hassler w reż. Jacka Filipiaka to współczesna historia miłosna. Jej bohaterami są - aktorka, która dorabia w sex telefonie oraz pisarz, który nie odnosi sukcesów. Oboje są młodzi, zdolni, ładni. Wydawało się, że czeka ich totalne szczęście.

W październiku śmialiśmy się z „Rewizora” (Scena Regionalna Teatru im. Stefana Jaracza - Piotrków Trybunalski). Autor po mistrzowsku zestawia absurdy prowincjonalnej rzeczywistości z ułomnościami natury ludzkiej. Z pasją odsłania obraz powszechnej tępoty, służalczości i deprawacji.

„Brzydala” w reż. Grzegorza Wiśniewskiego - Teatr im. Stefana Jaracza – widzieliśmy w listopadzie. „Brzydal” jest groteską. Pewnego dnia tytułowy bohater, wybitny naukowiec, dowiaduje się od szefa, że nie będzie promował swego wynalazku. Powodem, jak twierdzą współpracownicy, a także żona, jest jego „brzydka twarz”...

Teatr Powszechny w Łodzi w grudniu pokazał nam spektakl w reżyserii Aldony Figury „Kochanowo i okolice”. To historia przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość próbują pogodzić z dorosłym życiem. To napisana z ogromnym poczuciem humoru opowieść o trudnych decyzjach, szansie na karierę, idolach z młodości i rozczarowaniu rzeczywistością. Ale to przede wszystkim opowieść o grupie przyjaciół, ludzi z pasją i ich miłości do muzyki death metalowej. Była grana na żywo!

Styczeń przyniósł musical „Romeo i Julia” w Studio Buffo w Warszawie, w marcu zachwycaliśmy się grą naszego absolwenta w spektaklu „Zbrodnia i kara” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Było to odkrywanie motywu zbrodni i śledzenie procesu wymierzania sobie kary toczącego się w psychice Raskolnikowa.

Szykujemy się do teatru na sztukę „Łajza” (12 kwietnia) - niezwykłe widowisko. „Łajza” to widowisko taneczne, którego scenariusz powstał w oparciu o utwory znanego łódzkiego rockowego zespołu Normalsi. Teksty piosenek tworzą opowieść o losach znalezionego na ulicy chłopaka, tworzą jego historię, naznaczoną brutalnością przestępczego świata. Spektakl łączy muzykę Normalsów i utwory Jana Sebastiana Bacha, wykonywane przez hardrockowego skrzypka Michała Jelonka, współczesne style tańca z neoklasycznymi.

Organizujemy – zapraszamy wszystkich chętnych (zgłaszać się należy do p. Iwony Drobczuk - Zwolińskiej lub p. Bogumiły Matyszewskiej) – w maju kolejny wyjazd.

idzbm

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ