Dnia 30 września 2013 roku w naszym liceum odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji politycznej oraz polskich misji pokojowych na Bliskim Wschodzie. Swą obecnością zaszczycili nas: pan doktor Krzysztof Skusiewicz – wykładowca Społecznej Akademii Nauk oraz Mariusz Jaśkowski - porucznik 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Jako pierwszy zabrał głos doktor Krzysztof Skusiewicz. Ciekawie opowiedział o sytuacji, która panowała i obecnie panuje na Bliskim Wschodzie, między innymi w Arabii Saudyjskiej i w Afganistanie. Dokładnie omówił przyczyny pogarszającej się tam sytuacji. Jego wykład cieszył się dużym zainteresowaniem co poskutkowało licznymi pytaniami ze strony uczniów klas drugich i trzecich.

Porucznik Mariusz Jaśkowski poruszył natomiast temat polskich misji pokojowych na Bliskim Wschodzie. Przeprowadził dość niecodzienną lekcję z udziałem uczniów naszej szkoły.

Jako uczestnik takowych misji pokazał zdjęcia, na których mogliśmy zaobserwować jak funkcjonują jednostki wojskowe na terenach Afganistanu. Zachęcał do służby wojskowej, lecz podkreślał, że wymaga zdyscyplinowania, lojalności i poświęcenia.

Myślę, że dzięki temu spotkaniu doskonale poznaliśmy realia dotyczące sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Klaudia Lachowska

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ