35 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. łódzkiego 25 maja 2015 r. wzięło udział w finale konkursu historycznego w ZSP nr 1 w Piotrkowie. Oskar Szafrański z I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie zwyciężył w konkursie, w którym uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat życia rotmistrza Witolda Pileckiego.

Drugie miejsce po dogrywce zajęła Kamila Kozień, uczennica klasy 1f (opiekun pan Piotr Grelowski), natomiast trzecie przypadło w udziale Wioletcie Borończyk, uczennicy LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Wyróżnienie przyznano natomiast Dorocie Pałaszewskiej (również z opoczyńskiego liceum) oraz Piotrowi Wieczorkowi z ZSP nr 1 w Piotrkowie.

Po konkursie uczestnicy obejrzeli także projekcję filmu "Dzieci kwatery Ł", poprzedzoną prelekcją dr. Krzysztofa Latochy.
Była to trzecia edycja konkursu zorganizowanego pod honorowym patronatem prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego przez Oddział IPN w Łodzi, ZSP nr 1 w Piotrkowie Tryb. i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim.

Gratulujemy!!!

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ