We wtorek 15 marca 2016 r. w Łodzi odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii, organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji konkursu uczeń naszej szkoły Adam Miśkiewicz (III a) doszedł do finału, w którym zajął wysokie V miejsce. W tym roku poprzeczkę podniesiono jeszcze wyżej – aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego wymagane było zdobycie minimum 35% na poziomie szkolnym. Udało się to uczniowi naszego liceum Kacprowi Gargulowi (II a). W II etapie udział wzięło ponad 30 licealistów z całego województwa łódzkiego z czego jedynie 3 osoby mogły zakwalifikować się finału. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom pytań konkursowych wygórowany. Kacper znalazł się w gronie najlepszych i w związku został nagrodzony wyróżnieniem. Od finału ucznia Chrobrego dzieliły zaledwie dwa punkty! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Janusz Błaszczyk

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ