Dnia 31 października odbyły się międzyszkolne Mistrzostwa Miasta Piotrkowa Tryb. w pływaniu, w których uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły.  Każda sztafeta musiała pokonać dystans 10 x 50 m w jak najlepszym czasie, aby uzyskać możliwość udziału w zawodach rejonowych.

Na tym dystansie dziewczyny z Chrobrego w składzie: Adrianna Traczyk IIb, Anna Bykowska IIIa, Ewa Pietrusiewicz IIb, Iga Gajda IIIa, Michaela Krawiec IIb, Aleksandra Mazerant IIIa, Marta Matyja IIIe, Magdalena Kucharska IIIb, Katarzyna Pabich IIIb, Karolina Śpiewak Id oraz Aleksandra Dura IIb uzyskały czas 5 min 57 sek zajmując tym samym I miejsce. Drugie miejsce z dużą różnicą do pierwszego miejsca zajęło III LO - 7 min 13 sek, trzecie miejsce II LO - 7 min 21 sek i czwarte miejsce ZSP II - 8 min 58 sek.

Nasza drużyna chłopców w składzie: Robert Robaszek IIIa, Igor Węglarski IIIb, Kacper Kabziński IIIc, Michał Pietrusiewicz IIb, Adrian Tarnowski IId, Kornel Flaga IIa, Hubert Alama Ia, Adam Dubiel Id, Wiktor Stachera IIa i Tomasz Jadczyk IIb również pokazała swoje duże umiejętności i tak jak dziewczyny zajęli I miejsce z czasem 4 min 52 sek. Drugie miejsce także zajęło III LO - 5 min 51 sek, trzecie miejsce ZSP 2 - 6 min 15 sek. Pierwsze i drugie miejsca dawały kwalifikację do zawodów rejonowych.

Na koniec chłopcy w ramach tradycyjnego już podziękowania, wrzucili do wody Pana Profesora Adriana Mogiłę, który opiekuje się naszymi pływakami :)

14 listopada 2012 roku w Radomsku odbyły się zawody rejonowe. Najpierw do rywalizacji stanęły dziewczęta. Nasza sztafeta zajęła wysokie II miejsce z czasem o 2 sekundy lepszym niż na zawodach miejskich, dopływając tuż za drużyną z Bełchatowa. Wśród naszych pływaczek trzeba wyróżnić szczególnie jedną - Igę Gajdę z klasy III a, która jako pierwsza w historii naszej szkoły złamała barierę 30 sekund na dystansie 50 m, uzyskując czas 29,54 sek.

Drużyna chłopców z I LO była jednak bezkonkurencyjna i z czasem 4 min 49 sek dopłynęli na metę jako pierwsi. Najszybszy z zespołu okazał się Robert Robaszek, który uzyskał czas 26, 12 sek., a tuż za nim był Kacper Kabziński - 26,68 sek.

Sztafeta dziewcząt jak i chłopców zdobyła kwalifikację do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 27 listopada w Skierniewicach. Gratulujemy za osiągnięte wyniki i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach.