Chrobry” w krajobrazie miejskim – pod takim hasłem odbył się w czwartek (09 października 2014) w naszej szkole I UCZNIOWSKI PLENER MALARSKI. W plenerze zorganizowanym przy wsparciu Dyrekcji Szkoły przez nauczyciela Roberta Cieślaka wzięli uczniowie klas I – III.

 

Młodzi adepci sztuki otrzymali do dyspozycji sztalugi, płótna malarskie, farby olejne, terpentynę oraz zadanie „sportretowania budynku szkolnego osadzonego w krajobrazie miejskim”. Materiały artystyczne zostały sfinansowane przez Radę Rodziców.

W pierwszym plenerze malarskim I LO wzięło udział ośmioro uczniów klas I – III: Paulina Adaszek (IIC), Konstancja Binkowska (IA), Alicja Jonczyk (IA), Magdalena Krzesińska (IIID), Marcelina Kujawiak (IIF), Anna Łukaszewska (IIIB), Paulina Tłoczek (IIIA) oraz Michał Trawiński (IIIA).

Po niezbędnych ustaleniach, dotyczących między innymi wyboru miejsca i warunków pracy w plenerze malarze zabrali się do pracy o godzinie 14.00 i pracowali bez przerw do 17.30. W tym czasie powstały szkice oraz olejne szkice malarskie. Artystom sprzyjała piękna aura polskiej złotej jesieni, wyśmienite nastroje oraz przechodnie, z ciekawością przyglądający się twórczym wysiłkom naszych uczniów pracujących przy Alei Kopernika.

Obecnie trwają prace nad wykończeniem obrazów, które wkrótce zostaną zaprezentowane w naszej szkole oraz na stronie internetowej I LO.

r.


KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ