Dnia 24 czerwca 2015 roku w hali RELAX odbył się "mecz gwiazd", w którym na przeciwko siebie stanęli uczniowie naszego liceum, uczęszczający do klasy IIb (zwycięzcy międzyklasowego turnieju siatkówki) oraz nauczyciele w składzie: pan dyrektor Henryk Michalski, pan wicedyrektor Konrad Chęciński, pan Tomasz Grynkiewicz, pan Piotr Piątkowski, pan Adrian Mogiła oraz ksiądz Bartosz Kornatowski.

Choć są to ostatnie dni naszej nauki w tym roku szkolnym trzeba przyznać, że publiczność licznie zjawiła się na trybunach i chętnie dopingowała swoich ulubieńców. Ci, którym nie udało się zjawić na tym spotkaniu powinni bardzo żałować, ponieważ ominęło ich naprawdę świetne widowisko.

Od samego początku było wiadomo, że zapowiadała się zacięta rywalizacja między tymi dwoma drużynami, a istotny będzie każdy punkt. Tak też zaczął się pierwszy set - najpierw przez dłuższy czas gra toczyła się 'punkt za punkt' a dopiero w końcowej fazie seta inicjatywę przejęli nauczyciele, którzy wygrali 25:20. Podobnym wynikiem zakończyła się druga partia, dzięki czemu kadra nauczycielska wyszła w całym meczu na prowadzenie już 2:0.

Jeśli ktoś myślał, że ten mecz skończy się szybkim 3:0, to był niestety w błędzie. Klasa IIb nie dała się tak łatwo pokonać i rozpoczęła się prawdziwa wymiana ciosów. Choć nauczyciele usilnie próbowali gonić Chrobrzaków i doprowadzali do remisów, to jednak w końcowych fragmentach górą była drużyna uczniowska, która wygrała kolejne dwa sety, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu. Tie break zapowiadał się jeszcze bardziej emocjonujący niż poprzednie partie, bo jak wiadomo - każdy chciał wygrać.

Piąty set tego meczu okazał się najbardziej ciekawym ze wszystkich. Choć nauczycielom udało się zgromadzić kilka punktów przewagi na I przerwie technicznej, to jednak straty te szybko zostały odrobione przez naszych uczniów. Byliśmy świadkami niesamowitych ataków i długich, interesujących wymian. Ostatnie punkty były bardzo nerwowe, lecz ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła klasa IIb pokonując kadrę nauczycieli 15:13 i w całym meczu 3:2.

Trzeba przyznać, że było to spotkanie "z górnej półki", które na długo pozostanie w naszej pamięci. Oby w kolejnych latach takie spotkania były równie ciekawe jak to! ;)

 

Samorząd Uczniowski.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ