Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego organizują konkurs „Matematyka moja pasja”.

Konkurs MMP jest trzyetapowy. W I etapie w każdej ze zgłoszonych szkół przeprowadzane są zawody eliminacyjne. Uczestnicy eliminacji, którzy przekroczyli próg punktowy ustalony przez organizatorów, kwalifikowani są do zawodów finałowych. W dwuetapowym finale najlepsi młodzi matematycy województwa łódzkiego najpierw rozwiązują 15-zadaniowy test, a po półgodzinnej przerwie przystępują do rozwiązywania zestawu 5 zadań otwartych.

W tegorocznej edycji MMP wzięło udział 2 500 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.

Do eliminacji przystąpiło 76 uczniów naszej szkoły, a do finału zakwalifikowało się 18 z nich.

Laureaci i wyróżnieni zostali zaproszeni na uroczystą galę, podsumowującą wyniki konkursu „Matematyka moja pasja”. W tej grupie znalazło się 10 uczniów naszej szkoły.

Podczas gali nagrody laureatom i wyróżnionym wręczali przedstawiciele instytucji sprawujących patronat nad konkursem: Wojewoda Łódzki i Rektor UŁ. W tym roku konkurs zyskał także partnera strategicznego, którym jest największy polski eksporter oprogramowania i zarazem największa firma branży informatycznej w województwie łódzkim – Ericpol.W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcą II edycji konkursu „Matematyka Moja Pasja” został

uczeń klasy IIb naszego liceum, MICHAŁ FIGLUS.

W finale Michał uzyskał 53 punkty (na 60 możliwych do zdobycia) i w nagrodę za najlepszy wynik otrzymał laptop LENOVO EDGE E430.Wśród laureatów znaleźli się również Kamil Motyka, klasa IIIb (V miejsce, 46 punktów) oraz Helena Dziubecka, klasa IIIb (VII miejsce, 44 punkty). Kamil i Hela także otrzymali nagrody rzeczowe.Wyróżnienia zdobyli (w kolejności alfabetycznej): Rafał Burczyński (Ib), Michał Lamch (IIIa), Mateusz Olczyk (Ib), Wojciech Ostrowski (IIIb), Karol Pąperski (Ib), Sebastian Sudra (IIb) oraz Adrianna Traczyk (IIb).Informacje na temat konkursu MMP znajdują się na stronie organizatora http://mmp.math.uni.lodz.pl/ oraz na stronie sponsora http://www.ericpol.pl/firma/3-edycja-konkursu-matematyka-moja-pasja-zakonczona/

Szczegółowe wyniki zamieszczono w pliku http://mmp.math.uni.lodz.pl/upload/wyniki_lic_2012_2013.pdf

Galerię zdjęć z gali podsumowującej wyniki konkursu można znaleźć pod adresem http://www.facebook.com/media/set/?set=a.449628045107316.95908.150055621731228&type=1


KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ