Dnia 28 maja w naleśnikarni „Amici” miało miejsce spotakanie „British tea” organizowane w ramach projektu Culture Mix realizowanego przy współpracy z Akademią Nowoczesnego Patriotyzmu przez grupę uczniów klasy IIf.

Uczniowie Chrobrego, ale nie tylko, mieli okazję spróbować brytyjskich przysmaków takich jak muffiny czy nawet elementów tradycyjnego brytyjskiego śniadania, ale nie to było celem naszego spotkania! Gwiazdą wieczoru był Frank Herbert, Brytyjczyk od kilku lat mieszkający w Piotrkowie! Dla wielu była to pierwsza okazja, aby wypróbować swoje umiejętności językowe z native speakerem czy dowiedzieć się, jak wygląda Polska dla obcokrajowca. Frank opowiedział nam, co zdziwiło go w naszym kraju (kto by pomyślał, że kogoś mogą dziwić kolejki w sklepie mięsnym?), ciekawe sytuacje, które go tu spotkały, a także czego brakuje mu z jego ojczyzny. Chociaż na początku nikt nie miał odwagi użyć swojego angielskiego, z biegiem czasu stawaliśmy się odważniejsi, aż do tego stopnia, że spotkanie trwało trzy godziny i nikt nie miał ochoty go kończyć!

To nie ostatnie spotkanie w ramach tego projektu. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało, a ten, kogo nie było, ma czego żałować! Póki co prosimy o lajki tutaj: https://www.facebook.com/culture.mixpiotrkow?fref=ts

 

Iga Strzałka

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ