Po pierwszym tygodniu zbiórki na rzecz pomocy Ukraińcom – czy to uchodźcom zamieszkującym okolice Piotrkowa, czy też tym na granicy lub w głębi kraju, pora na krótkie podsumowanie.

Już we wtorek 1 marca przekazaliśmy za pośrednictwem Pani Izabeli Horendy-Kulbat pierwsze artykuły do mieszkania, gdzie znajdowało się kilkanaścioro dzieci w wieku od 3 miesięcy. Z sali nr 18 wyjechały wówczas pieluszki dla maluchów, trochę żywności dla niemowląt, artykuły higieniczne dla dzieci i ich mam, ręczniki i pościel.

Czwartek 3 marca to również dzień, w którym Pan Dyrektor, kilku naszych uczniów oraz Pan Konserwator przewieźli dwadzieścia kilka wypełnionych darami kartonów do magazynu w Budowlance. Znajdowały się w nich produkty dla niemowląt, produkty higieniczne, żywność, koce, śpiwór. Mogliśmy także wesprzeć kilkoma podstawowymi produktami rodzinę, w pomoc dla której zaangażowała się Natalia z 3dp.

W piątek 4 marca znów okazało się, że sala nr 18 jest niezwykle pojemna. Tego dnia uczniowie klasy 2c dostarczyli do niej oraz, przy pomocy uczniów z klasy 3bg, od razu wstępnie posegregowali kolejną partię potrzebnych produktów, pojawiły się także materiały opatrunkowe a nawet nowiutkie skarpetki dla dzieci… Wszystko to dostarczone do naszego LO przez uczniów i pracowników szkoły. Od rana w poniedziałek wszystko zostanie zapakowane do pudeł, kartony zostaną opisane, a potem przetransportowane do Budowlanki, gdy tylko będzie to możliwe.

Społeczność Chrobrego to wspaniali ludzi. Dziękuję wszystkim za odzew, a także rozmowy, które są dla mnie osobistym wsparciem w tym trudnym czasie. Zapraszam wszystkich, którzy w dalszym ciągu pragną angażować się w zbiórkę, w czasie przerw na pewno znajdzie się zajęcie przy przygotowywaniu paczek. A może ktoś ma pomysł, jak usprawnić pracę przy organizacji zbiórki?

Jeszcze raz dziękuję wszystkim dobrym ludziom z Chrobrego. Pamiętajmy, że zbiórka trwa do odwołania, a nasza pomoc na pewno się przyda.

Anna Magiera

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ