Szanowni Państwo,


w sierpniu 2024 odbędzie się w Burgas (Bułgaria) pierwsza Międzynarodowa Olimpiada Sztucznej Inteligencji dla uczniów szkół średnich (https://ioai-official.org/). W imieniu naszych Uczelni - aktywnych naukowo w obszarze sztucznej inteligencji, a w szczególności uczenia maszynowego - postanowiliśmy odpowiedzieć na zaproszenie organizatorów i wystawić reprezentację Polski.


Drużyna zostanie wybrana spośród laureatów krajowej Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch etapach.

Od 22 kwietnia zarejestrowani uczniowie otrzymają dostęp do zadań. Następnie 20-30 najlepiej ocenionych uczestników weźmie udział w obozie naukowym, gdzie wyłoniona zostanie 4-osobowa reprezentacja. Obóz odbędzie się w dniach 15-21 czerwca w Krzyżowej (woj. dolnośląskie).


Udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Sztucznej Inteligencji będzie wymagał od uczestników solidnego przygotowania programistycznego i matematycznego. Dlatego też od 22 kwietnia będziemy udostępniać materiały szkoleniowe dla zainteresowanych osób. 


Prosimy Państwa o przekazanie tej informacji swoim uczniom - sądzimy, że wśród nich mogą znaleźć się potencjalni reprezentanci Polski. Terminarz, zasady oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://oai.cs.uni.wroc.pl/.Z poważaniem,


Marek Adamczyk (Uniwersytet Wrocławski)

Dariusz Buraczewski (Uniwersytet Wrocławski)

Marek Cygan (Uniwersytet Warszawski), 

Tomasz Górecki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), 

Joanna Świebocka-Więk (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)

15 marca 2024 roku  w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się Uroczyste zakończenie XVIII Konkursu Bóbr. Zaproszenie na galę laureatów otrzymali uczniowie klasy 4B naszej szkoły: Antoni Kurasiewicz, Jan, Langier i Dominik Zając z klasy 4B, którzy zajęli w tej edycji 2. miejsce. Wyróżnienie otrzymała także Joanna Wasilewska (4B)

Informacja o Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko".

 

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko". Konkurs rozgrywany jest w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i w całej Polsce w sześciu kategoriach:

klasy 7 szkoły podstawowej,

klasy 8 szkoły podstawowej,

klasy 1 liceum i technikum,

klasy 2 liceum i technikum,

klasy 3 liceum i technikum,

klasy 4 liceum oraz 4 i 5 technikum.

Patronami konkursu są: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 25 marca 2024 r.

Szkoły mogą zgłosić uczestników do 8 marca 2024 r. za pomocą formularza na stronie internetowej www.lwiatko.org. Opłata konkursowa wynosi 17 zł od każdego zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej.

Zachęcamy do pobrania plakatu konkursowego.

Na naszej stronie internetowej są dostępne do pobrania m. in. zestawy zadań i broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji „Lwiątka". Stanowią one nie tylko „rozgrzewkę" dla uczniów biorących udział w konkursie, ale również mogą być przydatne jako materiały dydaktyczne do pracy z uczniami zainteresowanymi fizyką.

"Lwiątko" jest doskonałą okazją do zaangażowania uczniów w fascynującą dziedzinę fizyki. Udział w Konkursie daje uczniom szansę na rozwijanie swoich umiejętności, zdobywanie wiedzy oraz budowanie pasji do nauki. Dlatego chcielibyśmy Państwa serdecznie zachęcić do włączenia się w naszą inicjatywę i wprowadzenia uczniów w fascynujący świat fizyki. Tylko wspólnymi siłami możemy przyczynić się do rozwoju edukacyjnego młodych talentów!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - kalkulatory naukowe CASIO!

Serdecznie zapraszamy Państwa szkołę do udziału w konkursie.

https://www.facebook.com/KonkursFizycznyLwiatko

Z poważaniem

Fundacja Akademia Młodych Fizyków

 

 

W dniu 21.03.2024 o godzinie 9:00 w naszej szkole odbędzie się konkurs matematyczny "KANGUR"

Szczegółowe informacje ukażą się na tablicy zastępstw.

 

Miło nam poinformować, że w XVIII edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2023 miejsca 2-gie zajęli:
Jan Langier, Antoni Kurasiewicz i Dominik Zając.

Ponadto konkurs z wyróżnieniem ukończyli: Joanna Wasilewska oraz Maciej Pietrzyk. Wszyscy to uczniowie klasy 4b.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ