Zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW do BEZPŁATNEGO konkursu Mistrz Programowania 2025 z NAGRODAMI: https://mistrz-programowania.oki.org.pl/#dolacz

Są zadania bardzo PROSTE, ZABAWNE, dla tych którzy stawiają PIERWSZY informatyczny krok: https://szkopul.edu.pl/c/mistrz-programowania-2025/p/r0a/

Kolejne poziomy wprowadzają w rozwiązywanie problemów - piękną informatyczną przygodę

DOŁĄCZ: https://mistrz-programowania.oki.org.pl/#dolacz

RANKING: https://szkopul.edu.pl/c/mistrz-programowania-2025/ranking/

Dla każdego! https://youtu.be/P3lrlf9uguk?t=296

Cieszyć się programowaniem!

https://youtu.be/eBWZYLdkZW8?t=175

Daniel Olkowski

P.S. Konkurs, zabawa, emocje!

https://youtu.be/eBWZYLdkZW8?t=484

 

 

W piątkowe popołudnie, 22 listopada 2024 roku, Mediateka 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim stała się miejscem niezwykłego święta astronomii i nauki. Konferencja "Sky Is Not the Limit", zorganizowana przez zespół AstroChrobry, była przede wszystkim okazją do uczczenia 43. rocznicy istnienia szkolnego planetarium – wyjątkowej placówki edukacyjnej, która przez dekady zarażała kolejne pokolenia młodych ludzi pasją do gwiazd.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się uroczystym przemówieniem, w którym podkreślono historyczną rolę planetarium w popularyzacji astronomii na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i całego regionu. Szczególne podziękowania skierowano do prezydenta miasta za objęcie wydarzenia patronatem honorowym oraz do dyrektora szkoły za wieloletnie wsparcie tej inicjatywy. Wydarzenie było wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do rozwoju tego wyjątkowego miejsca. Konferencja była także bogatym forum inspiracji i wiedzy.

Na scenie pojawili się wybitni prelegenci, m.in. Blanka Cecota, ambasadorka edukacji kosmicznej programu ESERO-Polska, oraz Filip Anduła, przedstawiciel Polskiej Agencji Kosmicznej. Szczególne emocje wzbudziło wystąpienie Jędrzeja Adaszaka, młodego astrofotografa, który opowiedział o swojej drodze do realizacji marzeń związanych z kosmosem.

W ramach jubileuszu zaprezentowano także wystawę,,Fundator Nieba", która prezentowała postać samego twórcy planetarium - Zbigniewa Solarza. Oprócz tego można było podziwiać fotografie nagrodzonych osób w konkursie astrofotograficznym "W stronę gwiazd". Laureaci pokazali, że pasję do astronomii można przekuć w sztukę, a ich prace zachwyciły zarówno jurorów, jak i licznie zgromadzoną publiczność.

Jubileusz szkolnego planetarium był wyjątkowym momentem refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością popularyzacji astronomii w naszym regionie. Konferencja "Sky Is Not the Limit" udowodniła, że to miejsce pozostaje inspirującym punktem na mapie edukacyjnej.

 

Załącznik:

historia planetarium 1lo.pdf

Już 22 listopada o godz. 16:00 w Mediatece 800-lecia (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3, Piotrków Trybunalski) odbędzie się niezwykła konferencja astronomiczna "Sky is Not the Limit", organizowana przez młodzieżowy zespół AstroChrobry. To wyjątkowe wydarzenie łączy pasję do kosmosu z jubileuszem 43-lecia szkolnego planetarium.

Zespół ten jest grupą młodych ludzi, którzy chcą dotrzeć do lokalnego środowiska poprzez popularyzację astronomii. Pochodzi z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie znajduje się szkolne planetarium, które powoli reaktywuje. Ich misją jest stworzenie społeczności, która będzie wspierać się w dążeniu do wielkich rzeczy.

W programie konferencji znalazły się inspirujące wystąpienia wyjątkowych gości:

• Blanka Cecota, Ambasadorka Edukacji Kosmicznej ESERO Polska, wygłosi przemówienie, które przybliży zgromadzonym współczesne osiągnięcia w edukacji kosmicznej.

• Filip Anduła, członek Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej, podzieli się swoją wiedzą na temat polskich projektów kosmicznych i zaangażowania młodych w eksplorację kosmosu.

• Jędrzej Adaszek, profesjonalny astrofotograf i student, opowie o swojej drodze do gwiazd i zaprezentuje swoje inspirujące fotografie.

Na uczestników czeka również wystawa najlepszych prac z konkursu astrofotograficznego "W stronę gwiazd", która pozwoli zbliżyć się do piękna kosmosu w wyjątkowy sposób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę o kosmosie, spotkać pasjonatów astronomii i uczcić wieloletnie tradycje edukacyjne w naszym mieście.

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ