Uczniowie z Ben Yehuda school w Ness Ziona, Izrael

w I Liceum Ogólnokształcącym

im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.

Zgodnie z ideą propagowania tolerancji i ubogacania kulturowego uczniowie naszego liceum gościli już kolejny raz w swojej szkole rówieśników z Izraela w dniu 20 października 2017r.

Wizytę naszych gości umilił wyjątkowy występ chóru szkolnego pod przewodnictwem znakomitej profesjonalistki Julii Heinzel. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski zaś ufundował drobne upominki i poczęstunek dla gości z tej okazji.

Podczas wspólnych warsztatów integracyjnych uczniowie mieli szansę zapoznać się bliżej z kulturą, historią i obyczajami obydwu państw. Niektórzy z nas nauczyli się też wielu przydatnych zwrotów w języku hebrajskim. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mogli swobodnie rozmawiać na bliskie im tematy. Zarówno goście jak i Wasi koledzy z liceum swobodnie porozumiewali się w języku angielskim. Nie brakowało przy tym śmiechu i zabawy. Spotkanie to było świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy w niestandardowy sposób, poznania kultury żydowskiej i przełamania bariery językowej.

Kulminacją całej uroczystości był spacer na cmentarz żydowski w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie polscy i izraelscy uczniowie uczcili pamięć o Tych, którzy odeszli w tragicznych okolicznościach II wojny światowej, recytując poezję w trzech językach przy akompaniamencie trębaczy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani dr Dinie Feldman, która była ponownie inicjatorką przedsięwzięcia, Dyrekcji, całej Radzie Pedagogicznej, zwłaszcza Pani Ewelinie Szamburskiej, za pomoc i wyrozumiałość oraz stworzenie tej niesamowitej okazji przybliżenia kultury narodu dziś tak odległego a niegdyś tak bliskiego.

ES

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ