Zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie Great Poles dla uczniów szkół ponadpodstawowych wydawnictwa Oxford University Press.
Anna Magiera

Konkurs polega na wyszukaniu i opisaniu niezwykłej osoby narodowości polskiej lub polskiego pochodzenia, która wywarła znaczący wpływ na świat, wprowadziła nowe, inspirujące wartości, stworzyła przełomowe wynalazki, zmieniła lub wpłynęła na historię, styl życia, spowodowała zwrot wydarzeń, pozytywne zmiany lub osiągnęła coś bardzo niezwykłego.

Zadaniem Uczestnika jest wyjaśnienie i uzasadnienie, dlaczego warto tę osobę włączyć do wyróżnionej grupy Wielkich Polaków.

Kryteria:

Wpływ na poziomie krajowym lub międzynarodowym.
Osiągnięcia naukowe
Silny wpływ na lokalną społeczność
Dziedzictwo narodowe
Niezwykłe osiągnięcia

Osoby, które już zostały opisane na stronie internetowej www.greatpoles.pl lub też eseje na ich temat oczekujące na publikację na stronie, są wyłączone i nie mogą być przedmiotem prac zgłaszanych do Konkursu. Prace na temat osób z listy nazwisk zastrzeżonych nie będą rozpatrywane. Lista nazwisk zastrzeżonych tutaj w załączeniu.

Zadanie:

W Konkursie przewidziane są dwie kategorie: osiągnięcia historyczne i osiągnięcia współczesne.

A. Osiągnięcia historyczne ZADANIE: Napisz esej o wybranej osobie.
B. Osiągnięcia współczesne ZADANIE: Przeprowadź i zapisz wywiad z wybraną osobą.

Zasady:

Esej lub wywiad nie może być dłuższy niż dwie strony A4, rozmiar czcionki 12 (około 8000 znaków), interlinia 1,5, liczba słów w przedziale 800-1000.
Wszystkie teksty, opisy oraz dialogi zawarte w Pracy konkursowej muszą być w języku angielskim w sposób możliwie jak najbardziej poprawny pod względem językowym, leksykalnym i gramatycznym.
Każdy uczestnik może przesłać jedną Pracę konkursową.
Wymagana jest rzetelność przedstawionych faktów.

Termin i warunki uczestnictwa:

Prace konkursowe zapisane w pliku PDF należy nadesłać do dnia 27 kwietnia 2018 na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , dołączając:

Formularz zgłoszenia do konkursu
Formularz zgody rodzica/opiekuna na publikację wizerunku

Inspiracja:
Konkurs Great Poles został zainspirowany projektem stowarzyszenia British Alumni Society oraz jego programu młodzieżowego Young Talent Management. Celem akcji jest szerzenie wiedzy o Polakach, którzy zmienili bieg historii świata - tych znanych, jak Maria Skłodowska-Curie, ale też tych często zapominanych, jak Hilary Koprowski, wynalazca szczepionki przeciwko chorobie Heine-Medina. Sercem kampanii jest anglojęzyczna strona internetowa greatpoles.pl, gdzie zamieszczane są biogramy wybitnych Polaków. Projekt w całości prowadzony jest przez licealistów z Young Talent Management i ma charakter społeczny.

Regulaminy i formularze:

-Regulamin (pol) http://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/pl/promotional/Regulamin_konkursu_Wielcy_Polacy_dla_uczniow_szkol_srednich.pdf

-Regulamin (ang) http://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/pl/promotional/Terms_and_Conditions_Great_Poles_competition_for_students_eng_20180302.pdf

-Formularz zgłoszeniowy http://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/pl/promotional/Formularz_zgloszeniowy.pdf

-Formularz zgody na publikację wizerunku małoletniego http://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/pl/promotional/Formularz_zgody_zgoda_rodzica.pdf

-Formularz zgody na publikację wizerunku (osoba pełnoletnia) http://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/pl/promotional/Formularz_zgody_osoba_dorosla_GP.pdf

Złącznik:

Nazwiska_zarezerwowane.pdf

 

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ