Do tego spotkania uczniowie z naszej szkoły przygotowywali się od dłuższego czasu, a sama akcja trwa już od ponad dwóch lat. Po tak długim czasie i wielu przeszkodach udało się sprowadzić naszych ostatnich gości do Piotrkowa, a także do Chrobrego. Mowa oczywiście o uczniach z Nazaretu reprezentujących szkołę 'Szaret', którzy zgodzili się nas odwiedzić.

Całą uroczystość rozpoczęło oficjalnie powitanie pana dyrektora, Henryka Michalskiego. Wyraził on swoje ogromne zadowolenie z powodu tych wyjątkowych odwiedzin. Oprócz tego krótkie przemówienie wygłosił pan Andrzej Kacperek - wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego, który cieszył się, że do naszego miasta zawitali ludzie z tak ciekawą kulturą. Również pan inicjator ze strony izraelskiej nie ukrywał, że zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, jakim był sam przyjazd uczniów do Polski wymagało pokonania wielu trudności. Na szczęście wszystko potoczyło się dobrze, z czego był bardzo usatysfakcjonowany.

Po oficjalnym przywitaniu do głosu został dopuszczony szkolny chór, który odśpiewał hymn Chrobrego, a następnie dwie pieśni izraelskie. Nasi goście bawili się fantastycznie, a był to dopiero początek ich wizyty w liceum.

Po otwarciu spotkania w auli uczniowie zostali podzieleni na 6 grup, gdzie razem z naszymi "chrobrzakami" mieli uczestniczyć w specjalnych zajęciach integracyjnych. Po wejściu do sal i zajęciu swoich miejsc każdy opowiedział coś o sobie. Kolejnym zadaniem było "the Star of Identity". Polegało on na narysowaniu gwiazdy i umieszczeniu na niej cech, które kształtują to, kim tak naprawdę jesteśmy. Po stworzeniu swojej gwiazdy wszyscy musieli znaleźć osoby, których cechy na rysunku są podobne. W taki sposób mogli poznać swoje zainteresowania, a także dowiedzieć się czegoś o swoich rodzinach. Ostatnim zadaniem było stworzenie specjalnej sieci. Każdy uczestnik miał za zadanie rzucić kłębek nici do osoby w czymś podobnej do siebie. Kiedy dotarła ona do wszystkich, utworzyła wielką sieć łączącą każdego uczestnika.

Zajęcia okazały się wspaniałą okazją do poznania obyczajów innego kraju, jak również życia tamtejszych mieszkańców. Dzień z uczniami z Nazaretu zakończył się krótkim spacerem po najciekawszych miejscach w naszym mieście. Miejmy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie, a przyjaźnie zawarte w tym czasie przetrwają przez długi czas!

Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ