Od czwartku (11.01.2016r.) w naszej szkole odbywa się wystawa obrazów olejnych, będąca efektem tegorocznego III PLENERU MALARSKIEGO ILO. Na wystawie prezentowanych jest 14 prac, powstałych pod hasłem Uchwycić piękno natury.

Plener odbył się w dniach 26 września oraz 3 października 2016r. w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Przy sztalugach w tegorocznej edycji artystycznych zmagań stanęło 14 uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły: Małgorzata Rajkowska (IIA), Anna Zdziechowska (IIC), Kinga Żabicka (IIA), Zofia Dziubecka (IIB), Natalia Gemel (IIB), Maciej Kozłowski (IIB), Izabella Lec (IID), Weronika Bocheńska (IIE), Maja Nowacka (IIF), Karolina Filipczak (IIF), Alicja Jonczyk (IIIA), Agnieszka Litych (IIIA), Aleksandra Rejmicz (IIIA), Konstancja Bińkowska (IIIB) oraz, organizujący plener nauczyciel języka polskiego, p. Robert Cieślak.

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodzi adepci sztuki otrzymali do dyspozycji sztalugi, płótna malarskie, farby olejne, terpentynę oraz zadanie „uchwycenia piękna natury”, którego tej jesieni nie brakowało w miejskim Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Po niezbędnych ustaleniach, dotyczących między innymi wyboru miejsca i warunków pracy w plenerze, malarze rozlokowali się w głównej części Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz w, należącym do kompleksu parkowego, ogrodzie botanicznym, gdzie pracowali intensywnie przez dwa dni. Część prac była następnie wykańczana w pracowni szkolnej. Materiały plastyczne zostały sfinansowane przez Radę Rodziców ILO.

Wystawa prac jest prezentowana od czwartku na korytarzu szkolnym. Dziś na stronie internetowej naszej szkoły prezentujemy efekty artystycznych wysiłków. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu!

Życzymy miłego oglądania!

r.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ