Piękno sakralne piotrkowskich świątyń to temat jakiego podjęli się w tym roku uczniowie naszej szkoły biorący udział w IV PLENERZE MALARSKIM I LO w Piotrkowie Trybunalskim. Plener rozpoczął się 4 października 2017 r. Udział w tegorocznej edycji bierze 17 uczestników.

W tym roku uczniowie klas I – III wraz z nauczycielem Robertem Cieślakiem, opiekunem koła artystycznego podjęli się bardzo trudnego zadania malarskiego „sportretowania” wnętrz dwóch wspaniałych piotrkowskich kościołów - gotyckiego kościoła farnego oraz barokowego kościoła o.o. jezuitów. To nie lada wyzwanie dla młodych adeptów sztuki malarskiej, ponieważ wymaga zarówno opanowania rysunku uwzględniającego skomplikowaną perspektywę, jak i operowania precyzyjnym modelunkiem w procesie nakładania farb olejnych czy wreszcie operowania laserunkiem.

Plener rozpoczął się w deszczowej aurze, co jednak nie mogło powstrzymać artystów, w środę 4 października i trwały od godz., 12.00 do 16.00 oraz w kolejną środę 11 października, również od 12.00 do 16.00. Każdy uczestnik otrzymał płótno, farby olejne i sztalugi oraz zadanie samodzielnego wyboru motywu - detalu, bądź szerszego ujęcia wnętrza jednego z dwóch w.w. kościołów.

W tegorocznym plenerze malarskim I LO bierze udział 17 uczestników w tym 16 uczniów klas I - III: Maja Alksnin (IF), Kinga Bezgacka (IF), Nina Błaszczyk (IF), Nadia Cebula (IF), Julia Dramińska (IF), Malwina Łągwa (IF), Roksana Olszewska (IF), Paulina Robert (IF), Łucja Kwaśniak (IIA), Katarzyna Mielczarek (IIE), Małgorzata Rajkowska (IIIA), Kinga Żabicka (IIIA), Maciej Kozłowski (IIIB), Zofia Dziubecka (IIIB), Anna Zdziechowska (IIIC), Izabella Lec (IIID) i opiekun nauczyciel języka polskiego Robert Cieślak.

Po dwóch turach pleneru prace zaczynają wyglądać imponująco, jednak ostateczny efekt poznamy, gdy obrazy zostaną wykończone. Dziś prezentujemy fotoreportaż z pleneru.

r.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ