Dnia 14 listopada 2017r. w szkolnej auli odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami.

Podczas akademii mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze elementy historii Polski ostatnich trzech stuleci, usłyszeć o dążeniach Polaków do odzyskania wolności, a także wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zarówno solistów, jak i zdolnego szkolnego chóru. Podczas jubileuszu mieliśmy również przyjemność gościć w progach naszego liceum byłego prezesa piotrkowskiego oddziału PTTK i przewodnika po województwie łódzkim pana Pawła Kendrę, który przybliżył nam m.in. historię Piotrkowa z czasów zaborów i zasłużone postaci wywodzące się z naszego miasta.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni w szkolnej auli zaśpiewali polską pieśń Pierwsza Brygada.

 

Agata Olewińska, kl 1e

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ