Piękno sakralne piotrkowskich świątyń to temat jakiego podjęli się uczniowie naszej szkoły biorący udział w IV PLENERZE MALARSKIM I LO w Piotrkowie Trybunalskim. Od 17 kwietnia br. Efekty starań naszych artystów można oglądać na wystawie poplenerowej w naszej szkole.

Plener odbył się w październiku 2017 r. w dwóch turach: w środę 4 października oraz w kolejną środę 11 października. Udział w tegorocznej edycji wzięło 17 uczestników. W tym roku uczniowie klas I – III wraz z nauczycielem Robertem Cieślakiem, opiekunem koła artystycznego podjęli się bardzo trudnego zadania malarskiego: „sportretowania” wnętrz dwóch wspaniałych piotrkowskich kościołów - gotyckiego kościoła farnego św. Jakuba Apostoła oraz barokowego kościoła św. Franciszka Ksawerego.

Każdy uczestnik otrzymał płótno, farby olejne i sztalugi oraz zadanie samodzielnego wyboru motywu - detalu, bądź szerszego ujęcia wnętrza jednego z dwóch ww. kościołów. Prace były dopracowywane w ramach koła artystycznego.

W tegorocznym plenerze malarskim I LO wzięli udział uczniowie klas I - III: Maja Alksnin (IF), Kinga Bezgacka (IF), Nina Błaszczyk (IF), Nadia Cebula (IF), Julia Dramińska (IF), Malwina Łągwa (IF), Roksana Olszewska (IF), Paulina Robert (IF), Łucja Kwaśniak (IIA), Katarzyna Mielczarek (IIE), Małgorzata Rajkowska (IIIA), Kinga Żabicka (IIIA), Maciej Kozłowski (IIIB), Zofia Dziubecka (IIIB), Anna Zdziechowska (IIIC), Izabella Lec (IIID) i opiekun nauczyciel języka polskiego Robert Cieślak.

Wystawa poplenerowa została zainstalowana na II piętrze w sąsiedztwie sali nr 40. W niniejszym artykule prezentujemy poszczególne prace.

Zapraszamy do oglądania!

r.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ