Przegląd muzyki, począwszy od Chorału gregoriańskiego poprzez kompozycje Bacha, Mozarta, muzykę filmową o na disco polo kończąc, zaprezentowali w czwartek 19 kwietnia uczniowie klasy IB w auli naszej szkoły. Dwugodzinny koncert odbył się w ramach projektu realizowanego na lekcjach wiedzy o kulturze.

Wykonawcami byli uczniowie klasy IB: Dawid Dróżdż, Joanna Fijałkowska, Tomasz Kowalczyk, Maciej Olszewski i Natalia Ożarek, którzy wzięli udział w projekcie zainspirowanym na początku roku szkolnego przez nauczyciela prowadzącego w tej klasie lekcje wiedzy o kulturze p .Roberta Cieślaka.

Po wielu tygodniach przygotowań uczniowie zaprezentowali cały przekrój muzyki wykonując m.in. renesansową Canzonetta antica, barokowe: Toccatę i Fugę Jana Sebastiana Bacha, fragmenty Czterech pór roku Antonia Vivaldiego, klasycystyczny Marsz turecki Wolfganga Amadeusza Mozarta, romantyczną kompozycję Franza Schuberta Ave Maria, tańce XIX i XX wieku: Kankan i Flamenco, kompozycje jazzowe Louisa Armstronga, bluesową improwizację, kultowe utwory zespołów AC/DC i Led Zeppelin a wreszcie kilka wybranych przebojów muzyki filmowej i, co wywołało falę spontanicznej radości zgromadzonej widowni, szlagiery muzyki disco polo.

Trzeba przyznać, że projekt w tym przypadku zakończył się sukcesem. Kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały wspaniałym koncertem, obejrzanym i wysłuchanym przez pozostałych uczniów klasy IB, a młodzi wykonawcy zasłużyli w pełni na uznanie i… oceny celujące z wok-u.

G r a t u l u j e m y !!!

r.

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ