W dniach 2 – 6 kwietnia 2017 r. w II LO w Końskich odbył się finał LXVIII Olimpiady Matematycznej. Uczestniczyło w nich czterech uczniów naszej szkoły: Kamil Galewski (1b), Jan Kociniak (3b), Natalia Kucharczuk (2b) oraz Piotr Żuber (3b).

Zawody finałowe odbyły się 3 i 4 kwietnia br. – w każdym z tych dwóch dni finaliści LXVIII OM mieli 5 godzin na rozwiązanie 3 zadań.

Treść zadań finałowych LXVIII OM dostępna jest pod adresem

https://om.edu.pl/sites/default/files/zadania/om/68-3.pdf.

Prace uczestników zostały następnie ocenione przez Komisję Zadaniową.

Po podsumowaniu ocen każdego z finalistów Komitet Główny Olimpiady Matematycznej na zebraniu w dniu 5.04.2017 r.podjął decyzję o przyznaniu tytułu laureata 27 spośród nich, którzy w finale uzyskali najlepsze wyniki.

W gronie laureatów LXVIII Olimpiady Matematycznej znalazł się Jasiek Kociniak , który za swoje rozwiązania otrzymał 14 punktów.

Wyróżniający wynik – 12 punktów – uzyskał również Kamil Galewski. który otrzymał zaproszenie na obóz naukowy Olimpiady Matematycznej. Obóz ten odbędzie się w dniach 4–18 czerwca br. w Mszanie Dolnej.

Natalka Kucharczuk i Piotrek Żuber również godnie reprezentowali naszą szkołę w Olimpiadzie Matematycznej, uzyskując w zawodach finałowych 6 punktów.

Z informacjami nt. zakończenia LXVIII OM można zapoznać się na stronie

https://om.edu.pl/?q=node/261

a komunikat prasowy dostępny jest pod adresem:

https://om.edu.pl/sites/default/files/sprawozdania/om/om68_komunikat.pdf

PK

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ