We wtorek na Politechnice Łódzkiej odbył się drugi etap siódmej edycji konkursu "W świecie matematyki" im. prof. Włodzimierza Krysickiego.

Spośród prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. łódzkiego, którzy w poniedziałek rozpoczęli zmagania konkursowe, do finału zakwalifikowało się 24 zawodników. Zdecydowanym zwycięzcą został Rafał Burczyński - uczeń klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Nauczycielem matematyki triumfatora tegorocznej edycji konkursu jest Paweł Kwiatkowski.

Rafał, który uzyskał znacznie lepsze wyniki od rywali w obu etapach zmagań, powiedział nam, że do końca nie był pewien zwycięstwa. W konkursie im. prof. Krysickiego startował już rok wcześniej, zdobywając wtedy 4. miejsce.

2. pozycję zajął w tym roku, też startujący już po raz drugi, Wojciech Przybyszewski - drugoklasista z LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. W ubiegłym roku był piąty.

Zdobywca 3. miejsca - Kacper Kozerski - jest, podobnie jak zwycięzca, uczniem I LO im. Chrobrego w Piotrkowie. Właśnie ta szkoła zdominowała czołówkę konkursu, lokując trzech swoich uczniów w pierwszej piątce i pięciu w pierwszej dziesiątce.

Miejsca od 4.do 10. zajęli: 4. Jarosław Ławnicki (I LO im. gen. Dąbrowskiego w Kutnie) 5. Tomasz Urbański (I LO w Piotrkowie Trybunalskim) 6. Wiktor Szadowiak (Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata) 7. Mateusz Olczyk (I LO w Piotrkowie) 8. Agata Dubiak (Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego) 9. Joanna Horbaczewska (Publiczne LO UŁ) 10. Piotr Żuber (I LO w Piotrkowie Trybunalskim).

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zamierzają studiować matematykę lub informatykę, ale nie w Łodzi. Rafał i Wojciech myślą o studiach na uniwersytecie, Kacper - na politechnice.


- Poziom uczestników był bardzo wysoki - ocenia dr Adam Wachowicz z Instytutu Matematyki PŁ. - Największą niespodzianką było dla nas rozwiązanie w stu procentach przez jednego z uczniów zadań z matematyki finansowej. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Partnerem konkursu był samorząd województwa łódzkiego.

Końcowa klasyfikacja konkursu: Wyniki-W-Swiecie-Matematyki.pdf

Źródło: DZIENNIK ŁÓDZKI 18.02.2015 r. http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3755961,uczen-z-piotrkowa-zwyciezca-konkursu-matematycznego-na-politechnice-lodzkiej-zdjecia,id,t.html

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ