Misztela. To nazwisko warto zapamiętać. Tak nazywa się uczennica, która w tym roku potwierdza fakt, że od kilku lat I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego jest najlepszym miejscem w Piotrkowie Tryb. do kształcenia się humanistów. To u nas w Chrobrym od 2011 roku mamy uczniów w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Przypomnijmy:

  • rok 2011 Jolanta Gajewska - laureatka OLiJP;

  • rok 2012 Daria Zając finalistka OLiJP;

  • rok 2013 Dominika Misztela finalistka OLiJP;

  • rok 2014 Emilia Paras finalistka etapu okręgowego OLiJP;

  • rok 2015 Dominika Misztela finał OLiJP;

 

Żadna szkoła w mieście nie może pochwalić się takimi osiągnięciami!

 

W tym roku właśnie uczennica naszej szkoły – Dominika Misztela, z klasy IIIE znalazła się w finale XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dla Dominiki będzie to już drugi finał olimpiady polonistycznej – w I klasie zdobyła tytuł finalisty i uzyskała zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego (zapewniła sobie maksymalny wynik z egzaminu ustnego i pisemnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym).Dominika ma już za sobą przejście kilku etapów olimpiady: pisemną część szkolną, pisemny etap okręgowy i ustną część etapu okręgowego. Po takiej selekcji znalazła się, z szóstym wynikiem, w gronie najlepszych uczniów, reprezentujących okręg łódzki w finale Olimpiady Polonistycznej.

W dniach 16-18 kwietnia w Konstancinie/k.Warszawy Dominika będzie rywalizować ze 180 uczestnikami z całej Polski o uzyskanie tytułu finalisty bądź laureata Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami Dominiki sprawuje nauczyciel języka polskiego p. Adam Grelowski.

Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki!!!Samorząd Uczniowski

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ