Matematyka nie należy do przedmiotów najbardziej lubianych przez młodzież, ponieważ często stawia dość duże wymagania i potrafi przysparzać wiele kłopotów. Jednak nie uczniom I LO im. Bolesława Chrobrego, którzy na każdym kroku pokazują, że matematykę można polubić, a jej nauka nie idzie na marne. O wysokim poziomie wiedzy naszych uczniów w tej dziedzinie świadczą zadziwiające wyniki konkursów matematycznych. W roku szkolnym 2014/2015 aż ośmioro reprezentantów „Chrobrego” dostało się do II etapu Olimpiady Matematycznej, a trzech z nich uzyskało tytuł finalisty. Również w innych konkursach „chrobrzacy” wypadają znakomicie: w „kangurze” aż 21 naszych uczniów otrzymało dyplom z wyróżnieniem, z czego pojawił się jeden wynik stuprocentowy (Rafał Burczyński kl. IIIb), mieliśmy także: dziewięcioro finalistów konkursu Politechniki Warszawskiej, siedmioro finalistów w tym czterech laureatów Olimpiady „o diamentowy indeks AGH” , do tego nasza reprezentacja już od kilku lat wygrywa konkurs Politechniki Łódzkiej „W Świecie Matematyki”oraz Uniwersytetu Łódzkiego „Matematyka Moja Pasja”. Wyniki mówią same za siebie, pozostaje jedynie się cieszyć i liczyć na dalsze sukcesy.

Najnowsze zaś sukcesy w konkursie „Pangea” odnieśli:

Mateusz Kaczmarek

Tomasz Urbański

Adrian Kucharczuk

Bartłomiej Jachowicz

Karolina Szulc

Jan Kociniak

Piotr Żuber

KONTAKT

REKRUTACJA

ZASTĘPSTWA

PLAN LEKCJI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁ PRZYRODNICZO MATEMATYCZNY

DZIAŁ
HUMANISTYCZNY

DZIAŁ
JĘZYKÓW OBCYCH

DZIAŁ SPORTOWY

DZIAŁ
ARTYSTYCZNO-
KULTURALNY

PLANETARIUM

SZUKAJ